Liga 4 | Olimpia Satu Mare și-a stabilit programul jocurilor de pregătire

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Olimpia Satu Mare, ocupanta locului doi din Seria A a ligii a patra sătmărene, și-a reluat weekend-ul trecut antrenamentele în vederea pregătirii părții a doua a sezonului 209/2020, iar în următoare perioadă va disputa mai multe jocuri amicale.

Primul antrenament al anului s-a disputat sâmbătă, 25 ianuarie, pe stadionul Someșul din Satu Mare, antrenorul Nelu Donca având la dispoziție 15 jucători, iar duminică, la prânz, Olimpia a și disputat primul amical al anului, la Tășnad.

În cursul săptămânii, jucătorii Olimpiei vor avea câte 2-3 antrenamente, iar în weekend-uri au programate jocuri amicale: 

Duminică, 2 februarie: Olimpia MCMXXI Satu Mare - FC Unirea Tășnad (Tășnad)

Duminică, 9 februarie: Olimpia MCMXXI Satu Mare - Plimob Sighet (Sighet)

Duminică, 16 februarie: Olimpia MCMXXI Satu Mare - Progresul Șomcuta (Șomcuta Mare)

Duminică, 1 Martie: Olimpia MCMXXI Satu Mare - Egri Sasok Agriș (Agriș)

olimpia program amicale

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii