Liga 4 | Olimpia câștigă la Livada și rămâne singură în fruntea Seriei A

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Olimpia MCMXXI Satu Mare a obținut astăzi o nouă victorie categorică, 7-0 în deplasare la AS Livada și rămâne singura echipă din serie cu victorii pe linie în acest sezon.

Jucătorii pregătiți de Nelu Donca s-au impus fără probleme pe terenul din Livada, la pauză conducând cu scorul de 4-0 prin golurile marcate de Ciprian Lauruk, din penalty, Sorin Grigoraș (2) și Gheorgeh Filimon, iar în partea a doua au mai înscris de trei ori prin Sergiu Pop, Răzvan Vonet și Erich Srepler.

În urma acestei victorii și a înfrângerii suferite de Talna Orașu Nou la Negrești, Olimpia rămâne singură în fruntea clasamentului Seriei A, cu punctaj maxim, iar etapa următoare va primi vizita celor de la Sportul Botiz.

Liga 4 | Seria A | AS Livada 0 - 7 Olimpia MCMXXI Satu Mare (0-4)

Marcatori: Ciprian Lauruk, Sorin Grigoraș (2), Gheorgeh Filimon, Sergiu Pop, Răzvan Vonet și Erich Srepler;

Arbitri: Por Constantin, Reday Arpad, Marian Beniamin;

Observator: Andreica Marcel;

AS Livada: Varga Zsigmond - David Bălașa, Beluska Richard, Korponai Daniel (cpt.), Haitas Alexandru, Dallos Alex, Kanalos Csaba, Gabriel Varga, Sebesi Cristian, Hendre Nicolae;

Rezerve: Mihai Botoș, Raksi Attila, Ioan Varga, Foris Tamas, Apan Ciprian;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Duca Vlăduț – Lung Alin, Tursuc Călin, Lauruk Ciprian, Chifor Robert, Filimon Gheorghe, Resende Kennedy, Chivari Denis, Sician Mihai, Puți Florin, Grigoras Sorin;

Rezerve: Nagy Leonard, Pop Sergiu, Ile Bogdan, Vonet Razvan, Lakatos Istvan, Erich Srepler, Nies Sergiu;

Antrenor: Nelu Donca;

liga4 livada olimpia

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 13 37
2 AS Căpleni 13 31
3 CSM Satu Mare 10 28
4 Stăruinţa Berveni 13 24
5 Fortuna Căpleni 13 23
6 Schwaben Kalmandi Cămin 13 20
7 Recolta Sanislău 13 18
8 Viitorul Lucaceni 13 16
9 Frohlich Foieni 12 12
10 Victoria Tiream 12 12
11 Schamagosch Ciumeşti 12 10
12 Real Andrid 12 10
13 AS Ghenci 12 7
14 Unirea Pişcolt 13 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii