AJF Satu Mare | Program Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), ediţia 2019/2020

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Astăzi, la sediul AJF Satu Mare a avut loc ședinţa Comitetului Executiv al forului județean sătmărean în care s-a stabilit componenţa seriilor Ligii a IV-a şi s-a stabilit ţintarul ediţiei 2019/2020.

Seria A (zona Tur-Talna) va avea în componență 12 echipe: Turul Micula, Sportul Botiz, Talna Oraşu Nou, Voinţa Lazuri, Dacia Medieşu Aurit, Venus Dumbrava, Olimpia MCMXXI Satu Mare, Speranţa Halmeu, Victoria Apa, Energia Negreşti, Voinţa Turţ și AS Livada.

Prima etapă a sezonului ligii a IV-a se va disputa în weekend-ul 24/25 august.

Etapa 1:

Turul Micula - Sportul Botiz

Talna Oraşu Nou - Voinţa Lazuri

Dacia Medieşu Aurit - Venus Dumbrava

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Speranţa Halmeu

Victoria Apa - Energia Negreşti

Voinţa Turţ - AS Livada

 

Etapa 2:

Speranţa Halmeu - Voinţa Turţ

Venus Dumbrava - Turul Micula

Sportul Botiz - Talna Oraşu Nou

AS Livada - Victoria Apa

Voinţa Lazuri - Dacia Medieşu Aurit

Energia Negreşti - Olimpia MCMXXI Satu Mare

 

Etapa 3:

Turul Micula - Voinţa Lazuri

Sportul Botiz - Victoria Apa

Talna Oraşu Nou - Venus Dumbrava

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Voinţa Turţ

Speranţa Halmeu - Dacia Medieşu Aurit

Energia Negreşti - AS Livada

 

Etapa 4:

Voinţa Lazuri - Energia Negreşti

Dacia Medieşu Aurit - Sportul Botiz

Venus Dumbrava - Olimpia MCMXXI Satu Mare

Victoria Apa - Speranţa Halmeu

Voinţa Turţ - Turul Micula

AS Livada - Talna Oraşu Nou

 

Etapa 5:

Turul Micula - AS Livada

Talna Oraşu Nou - Dacia Medieşu Aurit

Voinţa Lazuri - Voinţa Turţ

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Victoria Apa

Speranţa Halmeu - Venus Dumbrava

Energia Negreşti - Sportul Botiz

 

Etapa 6:

Turul Micula - Talna Oraşu Nou

Sportul Botiz - Venus Dumbrava

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Dacia Medieşu Aurit

Victoria Apa - Voinţa Lazuri

Voinţa Turţ - Energia Negreşti

AS Livada - Speranţa Halmeu

 

Etapa 7:

Sportul Botiz - Speranţa Halmeu

Dacia Medieşu Aurit - Turul Micula

Venus Dumbrava - Voinţa Lazuri

Energia Negreşti - Talna Oraşu Nou

Voinţa Turţ - Victoria Apa

AS Livada - Olimpia MCMXXI Satu Mare

 

Etapa 8:

Talna Oraşu Nou - Voinţa Turţ

Voinţa Lazuri - AS Livada

Dacia Medieşu Aurit - Victoria Apa

Venus Dumbrava - Energia Negreşti

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Sportul Botiz

Speranţa Halmeu - Turul Micula

 

Etapa 9:

Turul Micula - Olimpia MCMXXI Satu Mare

Voinţa Lazuri - Sportul Botiz

Victoria Apa - Talna Oraşu Nou

Energia Negreşti - Speranţa Halmeu

Voinţa Turţ - Dacia Medieşu Aurit

AS Livada - Venus Dumbrava

 

Etapa 10:

Turul Micula - Victoria Apa

Sportul Botiz - AS Livada

Dacia Medieşu Aurit - Energia Negreşti

Venus Dumbrava - Voinţa Turţ

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Voinţa Lazuri

Speranţa Halmeu - Talna Oraşu Nou

 

Etapa 11:

Talna Oraşu Nou - Olimpia MCMXXI Satu Mare

Voinţa Lazuri - Speranţa Halmeu

Victoria Apa - Venus Dumbrava

Energia Negreşti - Turul Micula

Voinţa Turţ - Sportul Botiz

AS Livada - Dacia Medieşu Aurit

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii