Liga 4 | Două victorii pentru Olimpia MCMXXI în meciurile de pregătire din weekend

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Olimpia MCMXXI Satu Mare a disputat în weekend două meciuri de pregătire, primul s-a jucat sâmbătă, pe stadionul Someșul, contra juniorilor U17 de la LPS Satu Mare, iar al doilea s-a jucat la Căpleni, în compania celor de la Fortuna.

Sâmbătă, echipa pregătită de Nelu Donca s-a impus în fața puștilor de la LPS cu 6-2, golurile Olimpiei fiind marcate de Sician(2), Lakatos(2), Lung și Srepler, iar duminică, la Căpleni, sătmărenii s-au impus cu scorul de 13-0 , marcatorii golurilor fiind Pop Sergiu(2), Grigoraș Sorin(3), Srepler Erich(4), Lakatos Istvan, Vonet Răzvan, Sician Mihai și Michnea Sorin.

Sâmbătă, contra juniorilor de la LPS, Nelu Donca a început meciul cu Duca – Nagy, Lung, Tursuc, Filimon, Lauruk, Chivari, Kennedy, Sician, Lakatos, Srepler.

În meciul de duminică, pentru Olimpia au jucat Duca Vladuț – Nagy Leonard, Lauruk Ciprian, Filimon Gheorghe, Turșuc Călin, Pal Adam, Vonet Răzvan, Resende Kennedy, Lakatos Istvan, Pop Sergiu, Srepler Erich.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii