Liga 4 | Olimpia MCMXXI și-a stabilit programul de pregătire și meciurile amicale

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Conducerea clubului Olimpia împreună cu antrenorul Nelu Donca au stabilit programul de pregătite și meciurile amicale din următoarea perioadă.

Astfel, astăzi, de la ora 18:30, pe Stadionul Someșul din Satu Mare va avea loc primul antrenament din această vară, iar sâmbătă, de la ora 17:00, vor disputa primul joc amical, în compania echipei FC Unirea Tășnad. 

”Galben-albaștrii” vor disputa primul meci oficial din noul sezon miercuri, 31 iulie, de la ora 17:30, pe Stadionul Someșul, sătmărenii urmând să întâlnească în primul tur al Cupei României - faza națională echipa SCM Zalău.

Sâmbătă, 3 august, Olimpia ava juca un meci amical pe terenul celor de la Fortuna Căpleni, iar sâmbătă, 10 august, echipa pregătită de Nelu Donca va participa alături de Unirea Păuleşti, Recolta Dorolţ şi Luceafărul Decebal la ediția a II-a a Cupei Unirea, pe terenul din Petin. 

Tot sâmbătă,10 august, de la ora 17:00, pe stadionul Someşul este programat meciul de prezentare al lotului, sătmărenii utmând să primească vizita echipei a doua a celor de la FC Kisvarda (Ungaria).

Conducerea clubului a fost foarte activă în această vară și a reușit să transfere cinci jucători care se vor alătura echipei încă de la primele antrenamente (Adam Pal - Recolta Dorolț, Alin Lung - Voința Doba, Paul Bonta - LPS Satu Mare, Kennedy Resende - Portugalia și Marian Negrean - liber) și se mai poartă discuții cu alți trei jucători sătmăreni. 

  •  ”Vă așteptăm alături de noi la fiecare meci amical sau oficial! În cazul unor modificări privind datele de disputare a meciurilor vă vom comunica schimbările prin intermediul paginilor VoluntariOlimpiști și FC Olimpia Satu Mare”, este mesajul transmis de conducerea clubului Olimpia.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Miercuri, 24 Iulie 2019 11:14

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii