Baraj | CSM Satu Mare – Minerul Rodna, sâmbătă, de la ora 18:00

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

CSM Satu Mare joacă sâmbătă, de la ora 18:00, meciul tur din dubla cu Minerul Rodna pentru promovarea în Liga 3.

Jocul în care sătmărenii vor întâlni campioana judeţului Bistriţa-Năsăud se va disputa pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan”, iar obiectivul echipei pregătite de Zoltna Ritli este o victorie care să-i scutească de emoții la returul din Rodna.

De altfel, sâmbătă ar fi trebuit să se dispute 21 de meciuri de baraj pentru promovarea în Liga 3, însă se vor disputa doar 20, reprezentanta judeţului Iaşi, Moldova Cristeşti, nu a are Certificatul de Identitate Sportivă (la fel cum a pățit sezonul trecut campioana Sătmarului - Energia Negrești), astfel că nu are drept să participe la competiţie. Astfel, reprezentanta judeţului Vaslui, Huşana Huşi, e prima echipă care promovează în această vară în Liga 3. 

Meciurile de baraj pentru promovarea în Liga 3 vor avea loc sâmbătă, 15 iunie, de la ora 18:00, respectiv sâmbătă, 22 iunie, de la ora 17:30.

Programul manşei tur a barajului pentru promovarea în Liga 3:

Regiunea 1, Nord-Est:

CSM Bacău (BC) - Viitorul Albeşti (BT)

Viitorul Liteni (SV) - Ozana Târgu Neamţ (NT)

Huşana Huşi (VS) - Moldova Cristeşti (IS)

Regiunea 2, Nord-Vest:

Viitorul Ulmeni (MM) - Unirea Mirşid (SJ)

CSM Satu Mare (SM) - Minerul Rodna (BN)

CS Floreşti (CJ) - CSC Sânmartin (BH)

Regiunea 3, Centru:

CS Gheorgheni (HR) - Viitorul Şelimbăr (SB)

Stăruinţa Zagon (CV) - Olimpic Zărneşti (BV)

CSM Târgu Mureş (MS) - Sportul Petreşti (AB)

Regiunea 4, Vest:

Voinţa Lupac (CS) - Fortuna Becicherecu Mic (TM)

Progresul Pecica (AR) - Retezatul Haţeg (HD)

CS Strehaia (MH) - Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ)

Regiunea 5, Sud-Vest:

Real Bradu (AG) - Viitorul Dăeşti (VL)

Unirea Brânceni (TR) - Tractorul Cetate (DJ)

CSM Slatina (OT) - Gloria Corneşti (DB)

Regiunea 6, Sud:

Mostiştea Ulmu (CL) - Carmen Bucureşti (B)

Recolta Gheorghe Doja (IL) - Viitorul Pantelimon (IF)

AS Mihai Bravu (GR) - CS Blejoi (PH)

Regiunea 7, Sud-Est:

ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) - AS Fotbal Team Săgeata (BZ)

Viitorul Ianca (BR) - Mausoleul Mărăşeşti (VN)

Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) - Poseidon Limanu-2 Mai (CT)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii