Liga 4 | Seria B | CSM Satu Mare a obținut a treia victorie din acest sezon cu peste 10 goluri marcate

Evaluaţi acest articol
(8 voturi)

Astăzi, la prânz, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare, în prologul etapei a XXI-a din Seria B a ligii a patra sătmărene, CSM Satu Mare a obținut a treia victorie din acest sezon cu peste 10 goluri marcate.

Echipa pregătită de Zoltan Ritli a învins Unirea Păulești cu scorul de 12-1 și continuă seria de victorii pe linie din acest sezon. 

În jocul de azi au marcat opt jucători de la CSM, Nyilvan Bogdan reușind un hattrick, Gabriel Cădar și Nyilvan Rareș au marcat câte o dublă, iar restul golurilor au fost marcate de Florin Chitaș, Luca Tincău, Jakab Martin, Vlăduț Țoca și Răzvan Pop. Unicul gol al oaspeților a fost marcat de Darian Sava, imediat după pauză.

În ultima etapă a sezonului, CSM Satu Mare va juca cu Voința Doba, iar Unirea Păulești va juca în deplasare la Recolta Dorolț.

Liga 4 | Seria B | CSM Satu Mare 12 - 1 Unirea Păulești (5-0)

Marcatori: Gabriel Cădar (2), Nyilvan Bogdan (3), Florin Chitaș, Luca Tincău, Jakab Martin, Nyilvan Rareș (2), Vlăduț Țoca, Răzvan Pop/Darian Sava;

Arbitri: Mazilu Ovidiu, Pop Emanuel, Bathory Ştefan;

Observator: Borz Ionel;

CSM Satu Mare: Marius Curileac - Marius Doroș, Luca Tincău, Raul Ritli, Flaviu Ionescu, Nyilvan Bogdan, Svarczkopf Istvan, Angelo Șimon, Florin Chitaș, Bogdan Faur, Gabriel Cădar;

Rezerve: Daniel Oșan - Vlăduț Țoca, Nyilvan Rareș, Răzvan Pop, Jakab Martin, Mircea Bordac, Vlad Maxim;

Antrenor: Zoltan Ritli; 

Unirea Păulești: Lucian Hebe - Balogh Attila, Pintye Erik, Cristian Miclea, Radu Oșan, Darian Sava, Claudiu Crăciun, Nicolae Șuta, Todor Istvan, Gabriel Chilințan, Mirel Kabai; 

Rezerve: Marcel Daniluc, Donka Ionel, darian Iftene, Boros Istvan, Marton Markos;

Antrenor: Nicolae Șuta;

 

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 21:

Sâmbătă, 18 mai:

Voinţa Doba - Recolta Dorolţ (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Rad Bogdan, Reday Arpad, Miron Ciprian;

Observator: Kegyes Tiberiu;

Someşul Oar - Viitorul Vetiş (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Simon Elek, Denis Gherman, Ghencean Ionuţ;

Observator: Pintea Mircea;

Duminică, 19 mai:

Voinţa Babța - Știința Beltiug (sen. - ora 14:00, jun. - ora 16:00)

Arbitri: Chiş Florin, Juhasz Tibor, Ardelean Vlad;

Observator: Rozs Zoltan;

Crasna Moftinu Mic - AS CS Cetate 800 Ardud 

Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Jennifer Damian, Mihai Marius;

Observator: Năstruţ Liviu;

Luceafărul Decebal 3 - 0 Atletic Craidorolț (”masa verde”)

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 18 Mai 2019 11:37

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii