Liga 4 | Orașu Nou a câștigat derby-ul cu Energia Negrești. Toate rezultatele înregistrate în etapa intermediară

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Astăzi s-a jucat o etapă intermediară în cele trei serii din liga a patra sătmăreană, Orașu Nou câștigând derby-ul etapei cu Energia Negrești.

Derby-ul Seriei A dintre Energia Negreşti și Talna Oraşu Nou a fost câștigat de jucătorii Talnei, care s-au impus cu scorul de 4-1, după ce la pauză au condus cu 2-0. În urma victoriei de azi, Talna s-a apropiat la trei puncte de Energia Negrești și are un meci restant cu Voința Lazuri (etapa 17).

Rezultate Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 20: 

Miercuri, 15 mai:

Dacia Medieşu Aurit 2 - 2 Someşul Odoreu (2-0)

Energia Negreşti 1 - 4 Talna Oraşu Nou (0-2)

Egri Sasok Agriş 3 - 6 Victoria Apa (1-2)

Sportul Botiz 2 - 11 Speranţa Halmeu (1-6)

Voinţa Lazuri 3 - 2 Turul Micula (1-1)

AS Livada 3 - 0 Venus Dumbrava (2-0)


Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 20:

Miercuri, 15 mai:

Luceafărul Decebal 1 - 2 Crasna Moftinu Mic (0-2)

Someşul Oar 2 - 1 Unirea Păuleşti  (1-1)

Viitorul Vetiş 5 - 4 Voinţa Doba (2-3)

Atletic Craidorolţ 0 - 3 Voinţa Babţa ("masa verde")

Recolta Dorolţ - Ştiinţa Beltiug (amânat)


Program Liga 4 Seria C (Zona Crasna), etapa 24:

Miercuri, 15 mai:

Viitorul Lucăceni 2 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin (0-0)

Real Andrid 1 - 2 AS Căpleni (0-2)

CSM Victoria Carei 8 - 0 Victoria Tiream

Fortuna Căpleni 0 - 0 Stăruinţa Berveni 

Frohlich Foieni - AS Ghenci (amânat)

Unirea Pişcolt - Schamagosch Ciumeşti (amânat)

Recolta Sanislău a stat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Joi, 16 Mai 2019 06:18

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 20 54
2 Talna Oraşu Nou 19 51
3 Turul Micula 19 37
4 Speranța Halmeu 19 36
5 Victoria Apa 20 33
6 Dacia Medieşu Aurit 19 28
7 AS Livada 20 26
8 Voinţa Lazuri 19 20
9 Venus Dumbrava 20 18
10 Someşul Odoreu 19 16
11 Sportul Botiz 19 13
12 Egri Sasok Agriş 19 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 19 57
2 Crasna Moftinu Mic 20 44
3 Ştiinţa Beltiug 18 43
4 Voinţa Babţa 18 37
5 Recolta Dorolţ 19 35
6 Luceafărul Decebal 17 34
7 Unirea Păulești 19 24
8 Someşul Oar 20 20
9 Cetate Ardud 20 19
10 Viitorul Vetiş 19 9
11 Voinţa Doba 17 9
12 Atletic Craidorolț 20 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 22 57
2 CSM Victoria Carei 22 55
3 Fortuna Căpleni 22 47
4 Schamagosch Ciumeşti 21 46
5 Frohlich Foieni 21 35
6 Real Andrid 22 31
7 Schwaben Kalmandi Cămin 22 28
8 Recolta Sanislău 22 25
9 Unirea Pişcolt 22 24
10 AS Ghenci 22 19
11 Stăruinţa Berveni 22 17
12 Viitorul Lucaceni 22 17
13 Victoria Tiream 22 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 15 38
2 Unirea Bercu 15 28
3 Ugocea Porumbeşti 14 27
4 Prietenia Crucişor 13 25
5 Codreana Homoroade 14 20
6 Recolta Dorolț II 15 16
7 CSM Satu Mare II 13 15
8 Viile Satu Mare 12 13
9 ACS Turulung 15 13
10 Cetate Ardud 14 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii