Liga 4 | Seria A | Victorie la scor obținută de Energia Negrești, la Agriș

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Luni seară, pe terenul din Agriș, s-a disputat ultimul joc al etapei a XIX-a din liga a patra sătmăreană, liderul seriei A, Energia Negrești, obținând o victorie la scor în fața lanternei roșii a seriei, Egri Sasok.

Negreștenii s-au impus fără probleme, echipa din Agriș pare să fie ”victima” lor preferată, după victoria, 14-0 din tur, aseară au câștigat ”doar” cu 10-0… Energia a marcat câte cinci goluri pe repriză, Georgel Boboi (2), Alexandru Vele, Daniel Onisa și Lucian Lohan fiind marcatorii priemei reprize, iar Lucian Lohan (2), Flavius Goja, Ioan Gorba și Sergiu Stan au înscris în partea a doua a jocului.

Miercuri, în etapa intermediară, negreștenii întâlnesc, în derby-ul etapei, ocupanta locului doi, Talna Orașu Nou.

Liga 4 | Seria A | Egri Sasok Agriș 0 - 10 Energia Negrești (0-5)

Marcatori: Georgel Boboi (min. 2, 43), Alexandru Velea (min. 6), Daniel Onisa (min. 33), Lucian Lohan (min. 34, 65, 76), Flavius Goja (min. 48), Ioan Gorba (min. 57), Sergiu Stan (min. 85);

Arbitru: Elek Simon;

Asistenți: Claudiu Matei și Răzvan Miclăuș;

Observator: Turtureanu Ioan;

Egri Sasok Agriș: Nicolae Bertici - Deak Arnold, Marton Istavn, Kiraly Cristian, Nagy Levente, Antal Zsombor, Spiller Rudolf, Daraban Karoly, Marton Nicolae, Mezei Jeno, Budai Robert;

Rezerve: Szilagyi Felix, Fazekas Erik, Vas Kalman, Marton Roland, Daroczi Matyas, Szucs Istvan, Babicsak David;

Energia Negrești: Gergely Andrei - Teodor Pop, Sergiu Stan, Lucian Ciocan, Nechita Țiplea, Seleveschi Petrișor, Alexandru Vele, Daniel Onisa, Georgel Boboi, Lucian Lohan, Flavius Goja;

Rezerve: Laurențiu Canaloș, George Sas, Horea Dănuț, Ioan Gorba, Claudiu Berinde, Lucian Pop, Marius Pop;

Antrenor: Huszti Ioan;

 

Program Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 20:

Miercuri, 15 mai:

AS Livada - Venus Dumbrava

Dacia Medieşu Aurit - Someşul Odoreu

Energia Negreşti - Talna Oraşu Nou

Egri Sasok Agriş - Victoria Apa

Sportul Botiz - Speranţa Halmeu

Voinţa Lazuri - Turul Micula

 

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 20:

Miercuri, 15 mai:

Someşul Oar - Unirea Păuleşti

Viitorul Vetiş - Voinţa Doba

Luceafărul Decebal - Crasna Moftinu Mic

Recolta Dorolţ - Ştiinţa Beltiug

CSM Satu Mare - Cetate Ardud 800

Atletic Craidorolţ 0 - 3 Voinţa Babţa (masa verde)

 

Program Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 24:

Miercuri, 15 mai:

Frohlich Foieni - AS Ghenci

Unirea Pişcolt - Schamagosch Ciumeşti

Fortuna Căpleni - Stăruinţa Berveni

Viitorul Lucăceni - Schwaben Kalmandi Cămin

Real Andrid - AS Căpleni

Victoria Carei - Victoria Tiream

Recolta Sanislău stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii