Liga 4 | Someșul Oar s-a prezentat doar cu juniorii la restanța cu Crasna Moftinu Mic 

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Miercuri, de la ora 17:30, pe terenul din Moftin trebuia să se dispute meciul restant din etapa a XII-a a Seriei B dintre Crasna Moftinu Mic și Someșul Oar.

Din păcate, la teren au fost prezenți doar jucătorii echipei gazdă și oficialii delegați de AJF Satu Mare, echipa din Oar neprezentându-se la jocul de seniori… S-a jucat doar meciul de juniori A1, Someșul Oar câștigând cu scorul de 6-2.

Deși în returul sezonului 2018/2019 au fost programate și s-au jucat patru etape, echipa din Oar a disputat doar două meciuri, ambele pierdute, 1-2 cu Voința Babța, respectiv 0-4 cu Cetate Ardud, jocul de ieri îl va pierde la masa verde și va primi și o amendă, iar jocul din weekend-ul trecut, amânat la cererea conducerii din Oar, se va disputa cândva… 

În cadrul etapei ce se va disputa în weekend, Someșul Oar ar trebui să joace pe terenul liderului seriei, CSM Satu Mare.

”Păcat, la ce o ajuns și Oarul…” a fost concluzia unui suporter prezent ieri în tribuna terenului din Moftin.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Joi, 18 Aprilie 2019 07:44

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 20 54
2 Talna Oraşu Nou 19 51
3 Turul Micula 19 37
4 Speranța Halmeu 19 36
5 Victoria Apa 20 33
6 Dacia Medieşu Aurit 19 28
7 AS Livada 20 26
8 Voinţa Lazuri 19 20
9 Venus Dumbrava 20 18
10 Someşul Odoreu 19 16
11 Sportul Botiz 19 13
12 Egri Sasok Agriş 19 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 19 57
2 Crasna Moftinu Mic 20 44
3 Ştiinţa Beltiug 18 43
4 Voinţa Babţa 18 37
5 Recolta Dorolţ 19 35
6 Luceafărul Decebal 17 34
7 Unirea Păulești 19 24
8 Someşul Oar 20 20
9 Cetate Ardud 20 19
10 Viitorul Vetiş 19 9
11 Voinţa Doba 17 9
12 Atletic Craidorolț 20 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 22 57
2 CSM Victoria Carei 22 55
3 Fortuna Căpleni 22 47
4 Schamagosch Ciumeşti 21 46
5 Frohlich Foieni 21 35
6 Real Andrid 22 31
7 Schwaben Kalmandi Cămin 22 28
8 Recolta Sanislău 22 25
9 Unirea Pişcolt 22 24
10 AS Ghenci 22 19
11 Stăruinţa Berveni 22 17
12 Viitorul Lucaceni 22 17
13 Victoria Tiream 22 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 15 38
2 Unirea Bercu 15 28
3 Ugocea Porumbeşti 14 27
4 Prietenia Crucişor 13 25
5 Codreana Homoroade 14 20
6 Recolta Dorolț II 15 16
7 CSM Satu Mare II 13 15
8 Viile Satu Mare 12 13
9 ACS Turulung 15 13
10 Cetate Ardud 14 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii