Juniori A1 | Rezultatele înregistrate în cele trei serii (etapele 15/15/19) Foto: anziksz.com

Juniori A1 | Rezultatele înregistrate în cele trei serii (etapele 15/15/19)

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a XV-a din Seriile A și B, respectiv etapa a XIX-a din Seria C a ligii a patra sătmărene.

În Seria A s-au jucat doar trei meciuri, Speranța Halmeu a câștigat jocul de pe teren propriu cu Voinţa Lazuri, Venus Dumbrava s-a impus la Botiz, iat duelul dintre Livada și Negrești s-a încheiat la egalitate. 

Singurul meci care s-a jucat în Seria B a fost câștigat de Voinţa Doba, 2-1 cu Cetate 800 Ardud.

Derby-ul etapei din Seria C a fost câștigat de jucătorii de la AS Căpleni, care s-au impus cu 1-0 la Carei, de altfel fiind singurul succes al oaspeților în această etapă, în trei meciuri s-au impus fără probleme gazdele, iar alte două jocuri s-au încheiat la egalitate.

Juniori A1 | Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 15:

Sâmbătă, 13 aprilie:

Talna Oraşu Nou - Egri Sasok Agriş

Duminică, 14 aprilie:

Sportul Botiz 2 - 4 Venus Dumbrava 

Dacia Medieşu Aurit - Victoria Apa 

AS Livada 2 - 2 Energia Negreşti 

Speranța Halmeu 3 -1 Voinţa Lazuri 

Someşul Odoreu - Turul Micula (amânat)

Juniori A1 | Clasament Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna):

1. Energia Negreşti 39p

2. Venus Dumbrava 39p

3. Voinţa Lazuri 34p

4. Turul Micula 27p

5. AS Livada 23p

6. Sportul Botiz 22p

7. Speranța Halmeu 19p

8. Dacia Medieşu Aurit16p

9. Someşul Odoreu 9p

10. Talna Oraşu Nou 7p

11. Egri Sasok Agriş 6p

12. Victoria Apa 3p

 

Juniori A1 | Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 15:

Sâmbătă, 13 aprilie:

ACS Voinţa Doba 2 - 1 AS CS Cetate 800 Ardud 

Duminică, 14 aprilie:

Crasna Moftinu Mic - Recolta Dorolţ

Atletic Craidorolț 0 - 3 Unirea Păuleşti (masa verde)

Viitorul Vetiş - Ştiinţa Beltiug (amânat)

Someşul Oar - Luceafărul Decebal (amânat)

Voinţa Babţa - CSM Satu Mare (amânat)

Juniori A1 | Clasament Liga 4, Seria B (Zona Someş):

1. CSM Satu Mare 36p

2. Recolta Dorolţ 33p

3. Unirea Păuleşti 31p

4. Luceafărul Decebal 25p

5. Viitorul Vetiş 25p

6. Someşul Oar 24p

7. Ştiinţa Beltiug 18p

8. Voinţa Babţa 13p

9. Voinţa Doba 9p

10. AS CS Cetate 800 Ardud 6p

11. Atletic Craidorolț 6p

12. Crasna Moftinu Mic 3p

 

Juniori A1 | Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 19:

Sâmbătă, 13 aprilie:

CSM Victoria Carei 0 - 1 AS Căpleni 

Duminică, 14 aprilie:

Fortuna Căpleni 5 - 1 Recolta Sanislău 

Schwaben Kalmandi Cămin 3 - 3 Real Andrid 

Unirea Pişcolt 8 - 0 Viitorul Lucăceni 

AS Ghenci 5 - 0 Victoria Tiream 

Stăruinţa Berveni 2 - 2 Schamagosch Ciumeşti

Frohlich Foieni a stat.

Juniori A1 | Clasament Liga 4, Seria C (zona Crasna):

1. AS Căpleni 51p

2. CSM Victoria Carei 45p

3. Fortuna Căpleni 31p

4. Schwaben Kalmandi Cămin 30p

5. Frohlich Foieni 30p

6. Schamagosch Ciumeşti 26p

7. Stăruinţa Berveni 25p

8. Unirea Pişcolt 21p

9. Recolta Sanislău 20p

10. AS Ghenci 17p

11. Victoria Tiream 14p

12. Real Andrid 9p

13. Viitorul Lucăceni 8p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Marți, 16 Aprilie 2019 10:27

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii