Juniori A1 | Rezultatele înregistrate în cele trei serii (etapele 15/15/19) Foto: anziksz.com

Juniori A1 | Rezultatele înregistrate în cele trei serii (etapele 15/15/19)

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a XV-a din Seriile A și B, respectiv etapa a XIX-a din Seria C a ligii a patra sătmărene.

În Seria A s-au jucat doar trei meciuri, Speranța Halmeu a câștigat jocul de pe teren propriu cu Voinţa Lazuri, Venus Dumbrava s-a impus la Botiz, iat duelul dintre Livada și Negrești s-a încheiat la egalitate. 

Singurul meci care s-a jucat în Seria B a fost câștigat de Voinţa Doba, 2-1 cu Cetate 800 Ardud.

Derby-ul etapei din Seria C a fost câștigat de jucătorii de la AS Căpleni, care s-au impus cu 1-0 la Carei, de altfel fiind singurul succes al oaspeților în această etapă, în trei meciuri s-au impus fără probleme gazdele, iar alte două jocuri s-au încheiat la egalitate.

Juniori A1 | Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 15:

Sâmbătă, 13 aprilie:

Talna Oraşu Nou - Egri Sasok Agriş

Duminică, 14 aprilie:

Sportul Botiz 2 - 4 Venus Dumbrava 

Dacia Medieşu Aurit - Victoria Apa 

AS Livada 2 - 2 Energia Negreşti 

Speranța Halmeu 3 -1 Voinţa Lazuri 

Someşul Odoreu - Turul Micula (amânat)

Juniori A1 | Clasament Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna):

1. Energia Negreşti 39p

2. Venus Dumbrava 39p

3. Voinţa Lazuri 34p

4. Turul Micula 27p

5. AS Livada 23p

6. Sportul Botiz 22p

7. Speranța Halmeu 19p

8. Dacia Medieşu Aurit16p

9. Someşul Odoreu 9p

10. Talna Oraşu Nou 7p

11. Egri Sasok Agriş 6p

12. Victoria Apa 3p

 

Juniori A1 | Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 15:

Sâmbătă, 13 aprilie:

ACS Voinţa Doba 2 - 1 AS CS Cetate 800 Ardud 

Duminică, 14 aprilie:

Crasna Moftinu Mic - Recolta Dorolţ

Atletic Craidorolț 0 - 3 Unirea Păuleşti (masa verde)

Viitorul Vetiş - Ştiinţa Beltiug (amânat)

Someşul Oar - Luceafărul Decebal (amânat)

Voinţa Babţa - CSM Satu Mare (amânat)

Juniori A1 | Clasament Liga 4, Seria B (Zona Someş):

1. CSM Satu Mare 36p

2. Recolta Dorolţ 33p

3. Unirea Păuleşti 31p

4. Luceafărul Decebal 25p

5. Viitorul Vetiş 25p

6. Someşul Oar 24p

7. Ştiinţa Beltiug 18p

8. Voinţa Babţa 13p

9. Voinţa Doba 9p

10. AS CS Cetate 800 Ardud 6p

11. Atletic Craidorolț 6p

12. Crasna Moftinu Mic 3p

 

Juniori A1 | Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 19:

Sâmbătă, 13 aprilie:

CSM Victoria Carei 0 - 1 AS Căpleni 

Duminică, 14 aprilie:

Fortuna Căpleni 5 - 1 Recolta Sanislău 

Schwaben Kalmandi Cămin 3 - 3 Real Andrid 

Unirea Pişcolt 8 - 0 Viitorul Lucăceni 

AS Ghenci 5 - 0 Victoria Tiream 

Stăruinţa Berveni 2 - 2 Schamagosch Ciumeşti

Frohlich Foieni a stat.

Juniori A1 | Clasament Liga 4, Seria C (zona Crasna):

1. AS Căpleni 51p

2. CSM Victoria Carei 45p

3. Fortuna Căpleni 31p

4. Schwaben Kalmandi Cămin 30p

5. Frohlich Foieni 30p

6. Schamagosch Ciumeşti 26p

7. Stăruinţa Berveni 25p

8. Unirea Pişcolt 21p

9. Recolta Sanislău 20p

10. AS Ghenci 17p

11. Victoria Tiream 14p

12. Real Andrid 9p

13. Viitorul Lucăceni 8p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Marți, 16 Aprilie 2019 10:27

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii