Cupa României | Duelul dintre Viitorul Lucăceni și Stăruința Berveni s-a decis la la loviturile de departajare

Evaluaţi acest articol
(10 voturi)

Fotbalul județean sătmărean revine încet-încet în atenția microbiștilor, în weekend jucându-se primele două meciuri din 16-imile fazei județene a Cupei României, iar astăzi, tot în Cupă, pe terenul din Lucăceni, duelul dintre Viitorul și Stăruința Berveni s-a decis la la loviturile de departajare. 

Câștigătoarea din primul joc oficial al anului disputat de cele două echipe s-a decis la loteria penalty-urilor, după ce, pe parcursul celor 90 minute, nicio echipă nu a marcat niciun gol. Jucătorii din Berveni au fost mai concentrați la executarea loviturilor de departajare și s-au impus, la limită, cu scorul de 4-3, obținând astfel calificarea în optimile fazei județene a Cupei României.

Tot astăzi, pe Stadionul Victoria din Carei, echipa pregătită de Marius Botan s-a impus cu scorul de 6-0 în fața celor de la Victoria Tiream

Weekend-ul trecut s-au disputat primele două jocuri din 16-imile fazei județene a Cupei României, ambele echipe din Căpleni calificându-se în turul următor după ce AS Căpleni a trecut la loviturile de departajare de Frohlich Foieni, iar Fortuna Căpleni a învins cu 3 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin.

Cupa României | Viitorul Lucăceni 0 - 0 Stăruința Berveni (3-4 la loviturile de departajare)

Arbitri: Kovascs Szabolcs, Norbert Sălăgean, Lucian Pop;

Observator: Petz Istvan;

Viitorul Lucăceni: Cătălin Todorca - Ovidiu Ardelean (cpt.), Kuzmos Dennis, Mirel Horgoș, Ioan Leber, Mark Malinetescu, Marian Podar, Sergiu Bârle, Ștefan Tentis, Cătălin Imbuzan, Cătălin Maxi; 

Rezerve: Nicu Bota, Fett Marius, George Ținghe, Alex Breda, Borbely Cătălin, Aron Copos;

Antrenor: Răzvan Nintaș;

Stăruința Berveni: Botos Balazs - Lang Bence, Flaviu Măran, Oszvath Szabolcs, Sajo Zoltan, Obis Tamas (cpt.), Bakai Gerhardt, Keresy Krisztian, Varga Mate,  Ioan Chiș, Bund Renato; 

Rezerve: Kis Menyhert, Racz Lenard, Ioan Podină, Nagy Krisztian, Gall Alexandru;

Antrenor: Kun Gabor;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Miercuri, 06 Martie 2019 19:33

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 21 57
2 Talna Oraşu Nou 20 54
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 21 33
6 AS Livada 21 29
7 Dacia Medieşu Aurit 20 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 20 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 20 13
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 20 60
2 Ştiinţa Beltiug 20 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Cetate Ardud 21 22
9 Someşul Oar 21 21
10 Viitorul Vetiş 20 10
11 Voinţa Doba 18 9
12 Atletic Craidorolț 21 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 22 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 Stăruinţa Berveni 23 20
11 AS Ghenci 22 19
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 15 38
2 Unirea Bercu 15 28
3 Ugocea Porumbeşti 14 27
4 Prietenia Crucişor 13 25
5 Codreana Homoroade 14 20
6 Recolta Dorolț II 15 16
7 CSM Satu Mare II 13 15
8 Viile Satu Mare 12 13
9 ACS Turulung 15 13
10 Cetate Ardud 14 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii