Amical | CSM Satu Mare a învins Minaur Baia Mare

Evaluaţi acest articol
(10 voturi)

Echipa de fotbal a CSM Satu Mare este în plină perioadă de pregătire, iar astăzi a jucat un meci amical în compania ocupantei locului doi din Seria 5 a ligii a treia, Minaur Baia Mare.

Astfel, pe terenul sintetic din Nyirbator (Ungaria), echipa pregătită de Zoltan Ritli a reușit să câștige cu scorul de 5-2, după ce la pauză scorul a fost egal, 2-2. Golurile sătmărenilor au fost marcate de Faur, Nilvan Bogdan, Cădar, Rareş Nyilvan și Vădan, în timp ce pentru băimăreni au marcat Bococi și fostul jucător al Olimpiei, Ciprian Brata.

În această perioadă, CSM Satu Mare a disputat trei meciuri de pregătire, pe lângă victoria de azi, de la Nyirbator, liderul Seriei B din Liga 4 sătmăreană a mai învins FC Csenger (3-0) şi Fehergyarmat (2-0).

 Amical | CSM Satu Mare 5 - 2 Minaur Baia Mare (2-2)

Marcatori: Faur, Nilvan Bogdan, Cădar, Rareş Nyilvan, Vădan/Bococi, Brata;

CSM Satu Mare: Curileac - Șimon, Vădan, Doroş - Faur, Schwarzkopf, Bordac, Ionescu - R. Niylvan, Cadar, B. Nyilvan. 

Rezerve: Oşan, Ritli, Pop, Nagy, Jakab, Chifor.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 23 Februarie 2019 11:40

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii