Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga 4 | Unirea Păuleşti a reușit scorul etapei, iar duelul primelor clasate din Seria B s-a încheiat nedecis Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 | Unirea Păuleşti a reușit scorul etapei, iar duelul primelor clasate din Seria B s-a încheiat nedecis

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a XVII-a din cele două serii ale ligii a patra.

În Seria A s-au marcat 35 de goluri, gazdele câștigând patru meciuri, iar oaspeții celelalte trei jocuri, liderul Unirea Păuleşti reușind scorul etapei, 9-2 cu Someşul Odoreu. 

În Seria B, duelul primelor clasate din Seria B, Real Andrid - Viitorul Lucăceni, s-a încheiat la egalitate, 1 -1, și Andridul rămâne la conducerea seriei, cu 36 puncte, păstrând distanța de patru lungimi în fața celor din Lucăceni. Tot la egalitate s-au încheiat și meciurile dintre Schamagosch Ciumeşti și Fortuna Căpleni (2 - 2), respectiv Schwaben Kalmandi Cămin și Olimpia Domăneşti (3 - 3). Unirea Pişcolt a învins Berveniul, Frohlich Foieni s-a impus acasă în fața celor din Tiream, iar AS Căpleni a oferit cea mai consistentă victorie a etapei, 5 - 2 cu Recolta Sanislău. 

Rezultate Liga 4, Seria A, etapa a XVII-a:
Sâmbătă, 21 aprilie:
AS Livada 3 - 1 AS CS Cetate Ardud (Mădăras) (1-1)
Duminică, 22 aprilie:
Victoria Apa 1 - 2 CS Someşul Oar (1-1)
Someşul Odoreu 2 - 9 Unirea Păuleşti (0-3)
Venus Dumbrava 3 - 2 Sportul Botiz (2-0)
Voinţa Lazuri 4 - 1 Speranța Halmeu (1-0)
Dacia Medieşu Aurit 1 - 0 Viitorul Viile Satu Mare (0-0)
Viitorul Vetiş 2 - 3 Atletic Craidorolț (1-2)

Rezultate Liga 4, Seria B, etapa a XVII-a:
Duminică, 22 aprilie:
Schamagosch Ciumeşti 2 - 2 Fortuna Căpleni
Unirea Pişcolt 2 - 0 Stăruinţa Berveni (1-0)
Frohlich Foieni 1 - 0 Victoria Tiream (1-0)
Real Andrid 1 -1 Viitorul Lucăceni
AS Căpleni 5 - 2 Recolta Sanislău (3-1)
Schwaben Kalmandi Cămin 3 - 3 Olimpia Domăneşti (0-2)
AS Ghenci - Vulturii Santău 2013 (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 23 Aprilie 2018 08:41

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 11 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 11 20
6 Recolta Dorolţ 11 19
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 11 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Voinţa Doba 10 6
11 Atletic Craidorolț 11 3
12 Viitorul Vetiş 11 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 12 33
2 Schamagosch Ciumeşti 12 30
3 CSM Victoria Carei 12 25
4 Frohlich Foieni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 22
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 20
7 Real Andrid 12 20
8 Unirea Pişcolt 12 16
9 Recolta Sanislău 12 13
10 Viitorul Lucaceni 12 10
11 Victoria Tiream 12 6
12 Stăruinţa Berveni 12 5
13 AS Ghenci 12 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii