Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga a IV-a | Victorii la scor pentru Oar și Foieni în primele meciuri ale etapei  Foto: Valentin Păduraru

Liga a IV-a | Victorii la scor pentru Oar și Foieni în primele meciuri ale etapei 

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
Astăzi au fost programate trei meciuri în primele două ligi din fotbalul județean sătmărean, însă s-au disputat doar două, meciul din liga de elită dintre CSM Victoria Carei și Dari Lipău nedisputându-se chiar dacă pe site-ul AJF-lui era programat și au fost delegați arbitrii și observatorul de joc...
Pe terenul din Oar s-a disputat duelul din Seria A a Ligii a IV-a dintre Someșul Oar și Someșul Odoreu, cele două echipe anihilându-se reciproc pe parcursul primei reprize (0-0), însă în partea a doua a meciului, odată cu oboseala, au venit și golurile.
Astfel, gazdele au deschis scorul imediat după reluarea jocului prin Bogdan Tripon, oaspeții au egalat prin golul marcat de David Andrei, Adrian Fernea a readus Oarul în avantaj cu golul marcat în minutul 65, însă Odoreul a egalat imediat prin golul lui Mihai Aciu, 2-2. Finalul de meci a aparținut gazdelor care și-au adjudecat victoria după ce Bogdan Tripon a mai marcat trei goluri în 15 minute și a stabilit rezultatul final, 5-2 pentru Oar.

Primul meci din etapa a III-a a Seriei B s-a disputat la Căpleni între vecinele de clasament AS Căpleni (locul 6) și Frohlich Foieni (locul 5), un duel ce părea a fi echilibrat, însă la finalul meciului s-a văzut o diferență clară între cele două echipe. AS Căpleni a dominat jocul de la început și până la finalul meciului, la pauză intrând cu un avantaj de două goluri (3-1), iar în partea a doua a jocului au mai înscris de patru ori fără să mai primească niciun gol, obținând astfel a doua victorie consecutivă din acest început de sezon.
Meciurile de juniori disputate în deschiderea celor două meciuri de seniori au fost câștigate, la Oar, de oaspeții din Odoreu, scor 2-1, după ce gazdele au condus la pauză cu 1-0, iar la Căpleni s-au impus gazdele cu scorul de 2-0.

Program Liga a IV-a, Seria A, etapa 2:
Duminică, 10 septembrie:
Dacia Medieșu Aurit - AS Livada (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Niclăuș Răzvan, Ghencian Ionuț;
Observator: Halici Eugen;
Viitorul Viile Satu Mare - UNirea Păulești (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Tincu Bogdan, Boroș Alex, Damian Jennifer;
Observator: Lizak Paul;
Victoria Apa - Viitorul Vetiș (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Chiorean Cristian, Bauer Adalbert, Bauer Iosif;
Observator: Ziman Cornel;
Atletic Craidorolț - Speranța Halmeu (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Hariș Armin, Bonțidean Daniel, Sulyok Adrian;
Observator: Matei Claudiu;
Șoimii Mădăras - Venus Dumbrava (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Girați Cristian, Bâle Vlad, Sician Gabriel;
Observator: Chioreanu Radu;
Voința Lazuri - Sportul Botiz (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Pop Emanuel, Sabo Andrei, Sician Mihai;
Observator: Kegyes Tibor;

Program Liga a IV-a, Seria B, etapa 3:
Duminică, 10 septembrie:
Victoria Tiream -Stăruința Berveni (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Peneghi Șerban, Sălăgean Norbert, Vass Mark;
Observator: Niță Gheorghe;
Schwaben Kalmandi Cămin - Recolta Sanislău (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Moldovan Andrei, Căliman Patrick, Lukacs Levente;
Observator: Vigu Iosif;
Vulturii Santău - Olimpia Domănești (ora 14:00 și 16:00)
Arbitri: Bathory Ștefan, Popescu Tudor, Nagy Szabolcs;
Observator: Ciprian Prodan;
AS Ghenci - Fortuna Căpleni (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Chiorean George, Reday Arpad, Roșu Florin;
Observator: Mulcuțan Florin;
Real Andrid - Schamagosh Ciumești (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Bărbos Vlad, Szucs Nicolas, Miklos Marius;
Observator: Petz Istvan;
Unirea Pișcolt - Viitorul Lucăceni (ora 14:30 și 17:00)
Arbitri: Popa Adina, Corb Alexandru, Gireada Bogdan, Popa Paula (rezervă);
Observator: Papp Ioan;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 09 Septembrie 2017 19:32

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 25 64
2 Dacia Medieşu Aurit 25 52
3 Someşul Oar 23 50
4 Viitorul Vetiş 23 37
5 Speranța Halmeu 25 37
6 AS Livada 24 37
7 Victoria Apa 24 31
8 Atletic Craidorolț 24 31
9 Sportul Botiz 24 30
10 Șoimii Mădăras 22 29
11 Venus Dumbrava 25 26
12 Voinţa Lazuri 25 23
13 Viile Satu Mare 24 22
14 Someşul Odoreu 23 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 24 52
2 Viitorul Lucaceni 25 47
3 AS Căpleni 24 45
4 Frohlich Foieni 25 42
5 Schamagosch Ciumeşti 25 41
6 Unirea Pişcolt 24 41
7 Fortuna Căpleni 23 37
8 Victoria Tiream 24 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 24 31
10 Recolta Sanislău 25 26
11 Stăruinţa Berveni 25 22
12 Vulturii Santău 2013 21 21
13 Olimpia Domăneşti 24 21
14 AS Ghenci 23 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 22 59
2 Cetate Ardud 23 52
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Platanul Marna 23 37
5 Prietenia Crucişor 23 36
6 Kneho Urziceni 20 35
7 Codreana Homoroade 20 32
8 Olimpia Căuaş 22 30
9 Speranța Bogdand 21 27
10 Unirea Bercu 23 27
11 Egri Sasok Agriş 21 26
12 Ugocea Porumbeşti 20 21
13 Gloria Moftinu Mare 23 21
14 Recolta Turulung 22 18
15 Dacia Supur 22 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii