Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1

Fotbal județean | Victorii la limită obținute de Energia Negrești, Someșul Oar și Luceafărul Decebal

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Sâmbătă s-au jucat doar două meciuri din fotbalul județean sătmărean, Energia Negrești reușind să învingă cu scorul de 1-0 Recolta Dorolț, iar Someșul Oar a întors rezultatul și a învins în deplasare Sportul Botiz cu 2-1, după ce gazdele au condus cu 1-0.

Duminică, în primul meci al zilei, Luceafărul Decebal a reușit o nouă victorie pe teren propriu, 3-2 cu Olimpia Căuaș, după ce la pauză scorul a fost egal, 2-2. Golurile Luceafărului au fost marcate de Flavius Fechete (2) și Sebastian Hotye.

Liga 4 Elite, etapa 18:
Sâmbătă, 19 mai:
Energia Negreşti 1 - 0 Recolta Dorolţ (1-0)
Marcator: Lucian Pop (min. 44);
Arbitri: Bathory Ştefan, Pop Cristian, Mihai Marius;
Observator: Andreica Marcel;

Energia Negreşti: Gergely Andrei - Sergiu Stan, Daniel Pop, Paul Gherman, Zazslati Florin, Silvian Tothăzan, Sebastian Balog, Lucian Pop (cpt.), Tudor Tothăzan, Vasile Risco, Alexandru Vele;
Rezerve: Lucian Lohan, Simone, Goie, Tath Darius, Petrișor Seleveschi, Marius Pop, Vlad Huja, Ionuț Rus;
Antrenor: Vasile Mociran;
Recolta Dorolţ: Daniel Oșan (cpt.) - Meșter Sandor, Oros Gergo, Drumar Arnold, Vincze David, Egri Nandor, Simon Angelo, Vegh Jozsef, Ritli Raul, Flaviu Ionescu, Vincze Levente;
Rezerve: Rapolti Bela;
Antrenor: Ritli Zoltan;

Liga 4, Seria A, etapa 21:
Sâmbătă, 19 mai:
Sportul Botiz 1 - 2 Someşul Oar (0-0)
Marcatori: Mureșan Tamas (min. 55)/Cătălin Petric (min. 76) și Pinkovai Roland (min. 83);
Arbitri: Pop Lucian, Rad Bogdan, Toth Kristian;
Observator: Halici Eugen;

Sportul Botiz: Dragoș Aspru - Asztalnok Norbert, Adrian Bonea, Puskas Szabolcs, Raul Cadar, Kiraly Marius (cpt.), Jakab Martin, Kanalos Romi, Jager Patrik, Kiraly Gheorghe, Mureșan Tamas;
Rezerve: Molnar Gergo - Varga Cristian, Cadar Eusebio, Tanae Ovisiu, Boje Florin;
Antrenor: Estinac Andrei;
Someşul Oar: Szekely Zsolt - Kuzman Gabriel, Kirner Ioan, Maiorciac Zsolt, Cătălin Petric, Varadi Ștefan, Vasile Ursan, Balog Tamas (cpt.), Kalocsai Zoltan, Hamzo Karoly, Pinkovai Roland;
Rezerve: Florin rațiu, Apjok Cristian;
Antrenor: Sotan Petyke Cristian;

Liga 5, etapa 21:
Duminică, 20 mai:
Luceafărul Decebal 3 - 2 Olimpia Căuaş (2-2)
Arbitri: Chiorean George, Reday Arpad, Szakacs Zsolt;
Observator: Maier Alexandru;

Luceafărul Decebal: Dobrai Raymond - Sorin Pop, Ionel Codrea, Marius Tomoioagă (cpt.), Ionuț Tomoioagă, Vlăduț Mirgheș, Marius Săpânțan, Flavius Fechete, Ștefan Stulneac, Vasile Mergheș, Hotye Sebastian;
Rezerve: Sztuleanik Vlad, Denis Gherman;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 20 Mai 2018 14:19

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 26 67
2 Someşul Oar 25 53
3 Dacia Medieşu Aurit 26 53
4 Speranța Halmeu 26 43
5 Viitorul Vetiş 24 40
6 AS Livada 26 37
7 Victoria Apa 25 34
8 Șoimii Mădăras 24 32
9 Atletic Craidorolț 25 31
10 Sportul Botiz 25 30
11 Voinţa Lazuri 26 24
12 Venus Dumbrava 26 23
13 Viile Satu Mare 25 22
14 Someşul Odoreu 25 20
Team
Played Points
1 Real Andrid 26 58
2 Viitorul Lucaceni 26 50
3 AS Căpleni 26 48
4 Frohlich Foieni 26 42
5 Schamagosch Ciumeşti 26 41
6 Unirea Pişcolt 25 41
7 Fortuna Căpleni 24 40
8 Victoria Tiream 26 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 26 34
10 Recolta Sanislău 26 29
11 Vulturii Santău 2013 23 27
12 Stăruinţa Berveni 26 22
13 Olimpia Domăneşti 25 21
14 AS Ghenci 25 10
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 23 62
2 Cetate Ardud 24 55
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Kneho Urziceni 21 38
5 Platanul Marna 24 37
6 Prietenia Crucişor 24 36
7 Codreana Homoroade 21 35
8 Speranța Bogdand 22 30
9 Olimpia Căuaş 23 30
10 Unirea Bercu 24 27
11 Egri Sasok Agriş 22 26
12 Ugocea Porumbeşti 21 24
13 Gloria Moftinu Mare 24 24
14 Recolta Turulung 23 18
15 Dacia Supur 23 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii