Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1

Liga 4 Elite | Victorie consistentă a liderului Crasna Moftinu Mic în primul meci al anului

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

Astăzi, în ultimul joc al etapei a XIV-a, liderul Crasna Moftinu Mic a jucat primul meci din acest an, acasă, cu FC Certeze, iar la finalul celor 90 minute s-a impus cu scorul de 8-0, la pauză având deja un avantaj de trei goluri.

În urma acestei victorii, Crasna s-a distanțat la trei puncte ocupanta locului doi, Știința Beltiug, care a stat în acestă etapă, iar etapa următoare cele două echipe vor confrunta, în meci direct, pe terenul celor din Beltiug. Ieri, în primele meciuri ale etapei, Recolta Dorolţ a fost învinsă pe teren propriu de Talna Oraşu Nou, scor 0-2, Turul Micula s-a impus fără probleme, 4-1, în fața Voinței Babța, iar Energia Negrești a câștigat în deplasare la CSM Victoria Carei cu scorul de 2-0.

Etapa din acest weekend a fost prima etapă din returul sezonului 2017/2018 în care s-au disputat toate cele patru meciuri, ACS Voinţa Doba a câștigat la masa verde trei puncte după retragerea celor de la Dari Lipău, iar Ştiinţa Beltiug a stat.

Rezultate Liga 4 Elite, etapa a XIV-a:

Sâmbătă, 21 aprilie:
Recolta Dorolţ 0 - 2 Talna Oraşu Nou (0-1)
Marcatori: Ioan Boje (min. 36) și Flavius Goja (min. 81);
Arbitri: Pop Lucian, Miron Ciprian, Toth Kristian;
Observator: Torok Zoltan;

Turul Micula 4 - 1 Voinţa Babţa (1-0)
Marcatori: Sandor Iuliu (min. 3), Ionut Lihet (min. 55), Miszei Zoltan (min. 75, penalty) și Mașlinca Paul (min. 89) / Budea (min. 60);
Arbitri: Neichi Sergiu, Pop Cristian, Orha Dan;
Observator: Vigu Iosif;

CSM Victoria Carei 0 - 2 Energia Negreşti
Marcatori: Lucian Pop și Balog Sebastian;
Arbitri: Bathory Ştefan, Nagy Szabolcs, Pop Emanuel;
Observator: Pataki Zoltan;

Duminică, 22 aprilie:

Crasna Moftinu Mic 8 - 0 FC Certeze (3-0)
Marcatori: Merce (5), Godje, Robotin şi Vlad;
Arbitri: Peneghi Şerban, Kopriva Zsolt, Dragoş Bogdan;
Observator: Borz Ionel;

Dari Lipău 0 -3 ACS Voinţa Doba (masa verde)
Ştiinţa Beltiug stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 23 Aprilie 2018 09:05

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 26 67
2 Someşul Oar 25 53
3 Dacia Medieşu Aurit 26 53
4 Speranța Halmeu 26 43
5 Viitorul Vetiş 24 40
6 AS Livada 26 37
7 Victoria Apa 25 34
8 Șoimii Mădăras 24 32
9 Atletic Craidorolț 25 31
10 Sportul Botiz 25 30
11 Voinţa Lazuri 26 24
12 Venus Dumbrava 26 23
13 Viile Satu Mare 25 22
14 Someşul Odoreu 25 20
Team
Played Points
1 Real Andrid 26 58
2 Viitorul Lucaceni 26 50
3 AS Căpleni 26 48
4 Frohlich Foieni 26 42
5 Schamagosch Ciumeşti 26 41
6 Unirea Pişcolt 25 41
7 Fortuna Căpleni 24 40
8 Victoria Tiream 26 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 26 34
10 Recolta Sanislău 26 29
11 Vulturii Santău 2013 23 27
12 Stăruinţa Berveni 26 22
13 Olimpia Domăneşti 25 21
14 AS Ghenci 25 10
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 23 62
2 Cetate Ardud 24 55
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Kneho Urziceni 21 38
5 Platanul Marna 24 37
6 Prietenia Crucişor 24 36
7 Codreana Homoroade 21 35
8 Speranța Bogdand 22 30
9 Olimpia Căuaş 23 30
10 Unirea Bercu 24 27
11 Egri Sasok Agriş 22 26
12 Ugocea Porumbeşti 21 24
13 Gloria Moftinu Mare 24 24
14 Recolta Turulung 23 18
15 Dacia Supur 23 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii