Liga 4 Elite | Victorie consistentă a liderului Crasna Moftinu Mic în primul meci al anului

(6 voturi)

Astăzi, în ultimul joc al etapei a XIV-a, liderul Crasna Moftinu Mic a jucat primul meci din acest an, acasă, cu FC Certeze, iar la finalul celor 90 minute s-a impus cu scorul de 8-0, la pauză având deja un avantaj de trei goluri.

În urma acestei victorii, Crasna s-a distanțat la trei puncte ocupanta locului doi, Știința Beltiug, care a stat în acestă etapă, iar etapa următoare cele două echipe vor confrunta, în meci direct, pe terenul celor din Beltiug. Ieri, în primele meciuri ale etapei, Recolta Dorolţ a fost învinsă pe teren propriu de Talna Oraşu Nou, scor 0-2, Turul Micula s-a impus fără probleme, 4-1, în fața Voinței Babța, iar Energia Negrești a câștigat în deplasare la CSM Victoria Carei cu scorul de 2-0.

Etapa din acest weekend a fost prima etapă din returul sezonului 2017/2018 în care s-au disputat toate cele patru meciuri, ACS Voinţa Doba a câștigat la masa verde trei puncte după retragerea celor de la Dari Lipău, iar Ştiinţa Beltiug a stat.

Rezultate Liga 4 Elite, etapa a XIV-a:

Sâmbătă, 21 aprilie:
Recolta Dorolţ 0 - 2 Talna Oraşu Nou (0-1)
Marcatori: Ioan Boje (min. 36) și Flavius Goja (min. 81);
Arbitri: Pop Lucian, Miron Ciprian, Toth Kristian;
Observator: Torok Zoltan;

Turul Micula 4 - 1 Voinţa Babţa (1-0)
Marcatori: Sandor Iuliu (min. 3), Ionut Lihet (min. 55), Miszei Zoltan (min. 75, penalty) și Mașlinca Paul (min. 89) / Budea (min. 60);
Arbitri: Neichi Sergiu, Pop Cristian, Orha Dan;
Observator: Vigu Iosif;

CSM Victoria Carei 0 - 2 Energia Negreşti
Marcatori: Lucian Pop și Balog Sebastian;
Arbitri: Bathory Ştefan, Nagy Szabolcs, Pop Emanuel;
Observator: Pataki Zoltan;