Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1

Liga 4 Elite | Victorie consistentă a liderului Crasna Moftinu Mic în primul meci al anului

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

Astăzi, în ultimul joc al etapei a XIV-a, liderul Crasna Moftinu Mic a jucat primul meci din acest an, acasă, cu FC Certeze, iar la finalul celor 90 minute s-a impus cu scorul de 8-0, la pauză având deja un avantaj de trei goluri.

În urma acestei victorii, Crasna s-a distanțat la trei puncte ocupanta locului doi, Știința Beltiug, care a stat în acestă etapă, iar etapa următoare cele două echipe vor confrunta, în meci direct, pe terenul celor din Beltiug. Ieri, în primele meciuri ale etapei, Recolta Dorolţ a fost învinsă pe teren propriu de Talna Oraşu Nou, scor 0-2, Turul Micula s-a impus fără probleme, 4-1, în fața Voinței Babța, iar Energia Negrești a câștigat în deplasare la CSM Victoria Carei cu scorul de 2-0.

Etapa din acest weekend a fost prima etapă din returul sezonului 2017/2018 în care s-au disputat toate cele patru meciuri, ACS Voinţa Doba a câștigat la masa verde trei puncte după retragerea celor de la Dari Lipău, iar Ştiinţa Beltiug a stat.

Rezultate Liga 4 Elite, etapa a XIV-a:

Sâmbătă, 21 aprilie:
Recolta Dorolţ 0 - 2 Talna Oraşu Nou (0-1)
Marcatori: Ioan Boje (min. 36) și Flavius Goja (min. 81);
Arbitri: Pop Lucian, Miron Ciprian, Toth Kristian;
Observator: Torok Zoltan;

Turul Micula 4 - 1 Voinţa Babţa (1-0)
Marcatori: Sandor Iuliu (min. 3), Ionut Lihet (min. 55), Miszei Zoltan (min. 75, penalty) și Mașlinca Paul (min. 89) / Budea (min. 60);
Arbitri: Neichi Sergiu, Pop Cristian, Orha Dan;
Observator: Vigu Iosif;

CSM Victoria Carei 0 - 2 Energia Negreşti
Marcatori: Lucian Pop și Balog Sebastian;
Arbitri: Bathory Ştefan, Nagy Szabolcs, Pop Emanuel;
Observator: Pataki Zoltan;

Duminică, 22 aprilie:

Crasna Moftinu Mic 8 - 0 FC Certeze (3-0)
Marcatori: Merce (5), Godje, Robotin şi Vlad;
Arbitri: Peneghi Şerban, Kopriva Zsolt, Dragoş Bogdan;
Observator: Borz Ionel;

Dari Lipău 0 -3 ACS Voinţa Doba (masa verde)
Ştiinţa Beltiug stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 23 Aprilie 2018 09:05

Lasă un comentariu

energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9