Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 12 8 0 4 43 17 12 12 24
4 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
5 CSM Victoria Carei 11 5 2 4 19 15 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 11 4 4 3 23 16 6 10 16
7 Turul Micula 11 4 3 4 34 18 7 8 15
8 Voinţa Babţa 11 3 2 6 22 22 4 7 11
9 FC Certeze 11 1 2 8 12 48 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 11 0 1 10 10 47 0 1 1
Liga 4 Elite | Știința Beltiug a învins Talna Orașu Nou într-un meci amical Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 Elite | Știința Beltiug a învins Talna Orașu Nou într-un meci amical

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Returul ligii de elită al fotbalului județean sătmărean se apropie cu pași repezi, iar pentru a fi în formă la reluarea competiției, pe lângă antrenamentele fizice, antrenorii echipelor din Elite și-au stabilit meciuri amicale în weekend-uri.

Astăzi, pe terenul sintetic din Tarpa (Ungaria), Știința Beltiug și Talna Orașu Nou s-au întâlnit într-un meci amical, iar la finalul unui joc spectaculos, cu multe goluri, echipa antrenată de Cosmin Iuhas s-a impus cu scorul de 6-3. Golurile Științei au fost marcate de Daniel Feier (2), Richard Gulya (2), Erich Srepler și Sergiu Forgacs, în timp ce pentru Orașu Nou au înscris Ioan Boje și Flavius Goje a marcat
Pentru Știința Beltiug au jucat: Toduț - Forgacs, Szantai, Srepler, Pyntye, Cireap, Bogar, Lauruk, Gulya, Baciu, Feier;

  • ”A fost un amical reușit, pe un teren sintetic excelent, un meci în care am întâlnit un adversar bun care ne-a pus destule probleme, însă până la urmă l-am câștigat. A fost un test reușit, am reușit să mai punem la punct din problemele pe care le-am văzut la meciul de săptămâna trecută cu Micula. Încet-încet, băieții înțeleg ce le cer și acest lucru s-a văzut, au o altă implicare în joc. Suntem pe drumul cel bun, dar mai sunt câteva lucruri de pus la punct pe faza defensivă, deoarece primi, prea ușor goluri”, a declarat după meci pentru sportulsatmarean.ro Cosmin Iuhas.

Liga de elită a fotbalului județean sătmărean va începe în ultimul weekend din martie (31.03.2018).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 11 Martie 2018 16:42

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 12 8 0 4 43 17 12 12 24
4 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
5 CSM Victoria Carei 11 5 2 4 19 15 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 11 4 4 3 23 16 6 10 16
7 Turul Micula 11 4 3 4 34 18 7 8 15
8 Voinţa Babţa 11 3 2 6 22 22 4 7 11
9 FC Certeze 11 1 2 8 12 48 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 11 0 1 10 10 47 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 16 37
2 Dacia Medieşu Aurit 16 31
3 AS Livada 15 30
4 Someşul Oar 15 29
5 Viitorul Vetiş 15 25
6 Speranța Halmeu 16 24
7 Sportul Botiz 15 23
8 Șoimii Mădăras 13 21
9 Victoria Apa 16 21
10 Viile Satu Mare 15 19
11 Venus Dumbrava 16 14
12 Voinţa Lazuri 16 12
13 Someşul Odoreu 15 12
14 Atletic Craidorolț 15 9
Team
Played Points
1 Real Andrid 15 35
2 Viitorul Lucaceni 16 31
3 Fortuna Căpleni 15 30
4 Victoria Tiream 16 26
5 Unirea Pişcolt 16 24
6 Frohlich Foieni 16 22
7 Recolta Sanislău 16 21
8 Schamagosch Ciumeşti 16 21
9 AS Căpleni 15 20
10 Schwaben Kalmandi Cămin 15 19
11 Olimpia Domăneşti 16 18
12 Stăruinţa Berveni 16 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Cetate Ardud 15 38
2 Luceafărul Decebal 14 37
3 Speranța Bogdand 14 24
4 Prietenia Crucişor 15 23
5 Platanul Marna 15 22
6 Kneho Urziceni 13 21
7 Olimpia Căuaş 15 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Ugocea Porumbeşti 13 17
11 Gloria Moftinu Mare 13 17
12 Egri Sasok Agriş 15 17
13 Unirea Bercu 15 13
14 Recolta Turulung 14 11
15 Dacia Supur 14 9