Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 12 8 0 4 43 17 12 12 24
4 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
5 CSM Victoria Carei 11 5 2 4 19 15 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 11 4 4 3 23 16 6 10 16
7 Turul Micula 11 4 3 4 34 18 7 8 15
8 Voinţa Babţa 11 3 2 6 22 22 4 7 11
9 FC Certeze 11 1 2 8 12 48 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 11 0 1 10 10 47 0 1 1
Liga a IV-a Elite | Știința Beltiug s-a impus în derby-ul etapei Foto: Sportul Sătmărean / Valentin Păduraru

Liga a IV-a Elite | Știința Beltiug s-a impus în derby-ul etapei

Evaluaţi acest articol
(9 voturi)
Astăzi s-au disputat două meciuri din cadrul etapei a VIII-a a ligii de elită din fotbalul județean sătmărean, ambele fiind câștigate de echipele gazdă.
Derby-ul etapei, disputat la Beltiug, între Știința și Energia Negrești a fost câștigat la scor de neprezentare de echipa pregătită de Cosmin Iuhas. Beltiugul a deschis scorul prin Adrian Donca cu patru minute înainte de pauză, Daniel Feier a dublat avantajul gazdelor cu o scăriță superbă în minutul 55, iar Richard Gulya a închis tabela cu golul marcat în minutul 65.
  • ”Este o victorie importantă pentru noi, îmi felicit băieții pentru atitudine și pentru modul în care reușesc să înțeleagă de la meci la meci ceea ce vreau de la ei. Dacă vor înțelege mai departe ce le cer și vor avea atitudinea de azi, cred că vom fi una dintre echipele pretendente la titlu”, a declarat Cosmin Iuhas, antrenorul Științei Beltiug, pentru sportulsatmarean.ro.
Știința Beltiug 3 - 0 Energia Negrești (1-0)
Marcatori: Adrian Donca, Daniel Feier și Richard Gulya;
Știința Beltiug: Adrian Toduț - Marius Toma, Ionuț Moldovan, Ioan David, Krasznai Ioan, Ciprian Cireap, Santai Szabolcs, Gulya Richard, Marius Baciu (cpt.), Daniel Feier, Adrian Donca;
Rezerve: Kiss Aron, Bogar Norbert, Srepler Erich, Andrei Corodan;
Antrenor: Cosmin Iuhas;
Energia Negrești: Gergely Andrei - Daniel Neamț, Ioan Ugocian, Daniel Pop, Huszti Ioan, Gheorghe Solomes, Zaszlati Florin, Sebastian Balog, Alexandru vele, Răzvan Ardelean, Lucian Pop;
Rezerve: Gheorghe Șofran, Sergiu Stan, Georgel Boboi, Gheorghe Ghiriti, Marius Pop, Dumitru Torz, Vlad Huja;
Antrenor: Vasile Mociran.

Al doilea meci al zilei s-a disputat la Carei, gazdele de la CSM primind vizita Recoltei Dorolț, iar la finalul unui meci disputat jucătorii careieni s-au impus la limită, cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Hevele Mark la mijlocul reprizei secunde, echipa din Carei fiind la al cincilea meci consecutiv fără înfrângere, în timp ce Recolta Dorolț și-a întrerupt seria de cinci meciuri fără înfrângere.
În urma rezultatelor înregistrate astăzi, CSM Victoria Carei a urcat pe locul trei în clasament, cu 16 puncte, iar Știința Beltiug este liderul ligii de elită, cel puțin până mâine când Crasna Moftinu Mic joacă cu Voința Babța.

CSM Victoria Carei 1 - 0 Recolta Dorolț (0-0)
Marcator: Hevele Mark;
CSM Victoria Carei: Daniel Preg - Pintye Norbert, Griszhaber Bogdan (cpt.), Tempfli Imre, Marius Pușcas, Mark Varga, Daniel Tilinger, Nagy Mate, Nylvan Bogdan, Alex Malinetescu, Alex Babiciu;
Rezerve: Claudiu Silaghi, Csenteri Bence, Hevele Mark, Cristian Ardelean, Orosz Engelbert;
Antrenor: Răzvan Nintaș;
Recolta Dorolț: Daniel Oșan - Reszler Zsolt, Meșter Șandor, Angelor Șimon, Meșter Nandor, Drumar Arnold, Vegh Jozsef, Pintye Erik, Egri Nandor, Lakatos Tibor, Kovasc Istvan;
Rezerve: Rapolti Bela - Fintas Patrick, Horvath Critian, Raul Ritli;

Program Liga 4 Elite, etapa 8:
Duminică, 22 octombrie:
FC Certeze - Dari Lipău, ora 15:00
Arbitri: Neichi Sergiu, Orha Dan, Miclăuș Răzvan;
Observator: Andreica Marcel;
Talna Oraşu Nou - ACS Voinţa Doba, ora 15:00
Arbitri: Peneghi Șerban, Roșu Florin, Vass Mark;
Observator: Petz Istvan;
Crasna Moftinu Mic -Voinţa Babţa, ora 15:00
Arbitri: Chiș Florin, Iuhas Tibor, Ardelean Vlad;
Observator: Maier Alșexandru;
Turul Micula stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 21 Octombrie 2017 20:37

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 12 8 0 4 43 17 12 12 24
4 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
5 CSM Victoria Carei 11 5 2 4 19 15 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 11 4 4 3 23 16 6 10 16
7 Turul Micula 11 4 3 4 34 18 7 8 15
8 Voinţa Babţa 11 3 2 6 22 22 4 7 11
9 FC Certeze 11 1 2 8 12 48 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 11 0 1 10 10 47 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 16 37
2 Dacia Medieşu Aurit 16 31
3 AS Livada 15 30
4 Someşul Oar 15 29
5 Viitorul Vetiş 15 25
6 Speranța Halmeu 16 24
7 Sportul Botiz 15 23
8 Șoimii Mădăras 13 21
9 Victoria Apa 16 21
10 Viile Satu Mare 15 19
11 Venus Dumbrava 16 14
12 Voinţa Lazuri 16 12
13 Someşul Odoreu 15 12
14 Atletic Craidorolț 15 9
Team
Played Points
1 Real Andrid 15 35
2 Viitorul Lucaceni 16 31
3 Fortuna Căpleni 15 30
4 Victoria Tiream 16 26
5 Unirea Pişcolt 16 24
6 Frohlich Foieni 16 22
7 Recolta Sanislău 16 21
8 Schamagosch Ciumeşti 16 21
9 AS Căpleni 15 20
10 Schwaben Kalmandi Cămin 15 19
11 Olimpia Domăneşti 16 18
12 Stăruinţa Berveni 16 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Cetate Ardud 15 38
2 Luceafărul Decebal 14 37
3 Speranța Bogdand 14 24
4 Prietenia Crucişor 15 23
5 Platanul Marna 15 22
6 Kneho Urziceni 13 21
7 Olimpia Căuaş 15 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Ugocea Porumbeşti 13 17
11 Gloria Moftinu Mare 13 17
12 Egri Sasok Agriş 15 17
13 Unirea Bercu 15 13
14 Recolta Turulung 14 11
15 Dacia Supur 14 9