Meci amical | Olimpia a încheiat cantonamentul din Cipru cu o înfrângere

(2 voturi)
FC Olimpia Satu Mare a încheiat cantonamentul din Cipru cu o înfrângere, 0-1 cu FK Čukarički (locul 12 în prima ligă din Serbia).
Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 25 de un jucător de la FK Čukarički care a înscris cu o lovitură de cap după un corner. Sătmărenii au avut mai multe ocazii de gol după deschiderea scorului, însă Onicaş și Pană au ratat din situații favorabile. În repriza secundă Bogdan Andone a efectuat mai multe schimbări, însă cu toate că Olimpia a mai avut ocazii de poartă și un gol anulat până la final nu s-a mai marcat niciun gol și ”galben-albaștrii” încheie seria meciurilor de pregătire din acest cantonament fără nicio victorie.
FC Olimpia Satu Mare 0 - 1 FK Čukarički (0-1)
Repriza I: Anca – Duruş, Mureşan, Heil, Iuhas, Onicaş, Pană, Erdei, Krausz, Faur, Voicu;
În repriza a II-a au mai intrat Şuta/Dascălu - Rus, Pop, Kanaloş, Villand, Luduşan, Ursu, Bura și Ciul, singurii jucători care nu au jucat au fost Daminuţă, Tudoran şi Bucur.
Jucătorii Olimpiei vor efectua sâmbătă dimineaţă ultimul antrenament în Cipru, apoi vor zbura până în Bucureşti, iar de acolo vor veni spre Satu Mare cu trenul. Conform programului transmis de Andone, jucătorii vor fi liberi până marţi, iar apoi se vor antrena pe plan local.