Liga 3 | Înfrângere categorică suferită de Unirea Tăşnad, la Cluj

(4 voturi)

Etapa din Vinerea mare nu le-a priit jucătorilor tășnădeni, jocul disputat în compania echipei a doua a campioanei României, CFR Cluj fiind pierdut fără drept de apel.

După succesul categoric obținut etapa trecută în fața propriilor suporteri, 6-1 cu ultima clasată, CS Iernut, echipa pregătită de Marius Bălău s-a întors de la Cluj cu același rezultat, însă cele șase goluri au intrat de această dată în poarta Unirii…

Meciul din Gruia a fost decis de trei goluri marcate în opt minute, Girsik, cu o dublă, şi Itu au marcat între minutele 30 şi 38, iar Ispas a înscris chiar pe finalul primei reprize, pentru 4-0 la pauză.

În repriza secundă, Adi Pop şi Petrila au marcat şi ei două goluri în trei minute, iar pe final, Cocian a redus din diferenţă și CFR-ul s-a impus cu scorul de 6-1.

În urma rezultatelor înregistrate în această etapă, Unirea Tășnad a coborât pe locul 12, cu 27 puncte, iar etapa următoare va primi vizita ceor de la ACS Fotbal Comuna Recea.

Liga 3 | Seria 5 | Etapa 25 |  CFR Cluj SA II 6 - 1 AFC Unirea Tăşnad

Marcatori: Attila Girsik (min. 30 și 36), Cătălin Itu (min. 38), Rareş Ispas (min. 45 și 50), Claudiu Petrila (min. 53) / Angelo Cocian (min. 79);

Stadion: Baza Sportivă CUG (Cluj-Napoca);

Arbitru: Pal Adrian (Odorheiu Secuiesc);

Asistenți: Tamasi Zoltan (Harghita) și Ciuraru Roberto (Sfântu Gheorghe);

FC Unirea Tăşnad: Anişoreac – L. Vincze, Puşcaşu, Varga, Cătuna, R. Silaghi (cpt.), Cubaş, Parnău, Szekely, Cocian, C. Pop;

Rezerve: Kerezsi - Bălău, Suciu, Virag, Palinceac, Talpoş;

Antrenor: Marius Bălău;