Liga 3 | Unirea Tășnad - Sticla Arieşul Turda, sâmbătă, ora 15:00

(7 voturi)

Sâmbătă, de la ora 15:00, fotbaliștii Unirii Tășnad vor juca în fața propriilor suporteri al doilea meci oficial al anului.

În cadrul etapei a XVIII-a din Seria 5 a ligii a treia, tășnădenii vor primi vizita vecinei de clasament, Sticla Arieşul Turda (locul 8, 25 puncte), cele două echipe fiind despărțite în clasamentul seriei de patru puncte.

Echipa pregătită de Cristian Popa speră să obțină primele puncte din acest an, după ce în prima etapă au pierdut în prelungiri, acasă cu Reghin, iar etapa trecută au fost învinși de Sănătatea Cluj.

În meciul tur, cele două echipe au încheiat la egalitate, 1-1, Stanciu deschizând scorul în minutul 12, golul gazdelor fiind marcate de Marcu, din penalty, cu cinci minute înainte de finalul meciului.

Sâmbătă, la Recea, se va disputa derby-ul etapei și al Maramureșului, liderul seriei, Comuna Recea, va primi vizita ocupantei locului trei, Minaur Baia Mare.