Liga 3 | Unirea Tășnad, ”virusată” de Sănătatea Cluj Foto: cjsport.ro

Liga 3 | Unirea Tășnad, ”virusată” de Sănătatea Cluj

(7 voturi)

FC Unirea Tășnad a pierdut meciul disputat în această după-amiază în deplasare la Sănătatea Cluj, cu scorul de 2-0.

Prima deplasare a tășnădenilor din acest an a fost bună doar pe jumătate, echipa pregătită de Cristi Popa a făcut un joc bun în prima repriză, însă pe parcursul reprizei secunde, echipa gazdă a forțat și a reușit să câștige prin golurile marcate de Cătălin Creţ (min. 59) și Dan Matei (min. 69). În meciul tur, cele două echipe au terminat la egalitate, 2-2, meciul de la Tășnad.

Etapa următoare, sâmbătă, 16 martie, Unirea Tășnad va primi vizita vecinei de clasament, Sticla Arieşul Turda.

Liga 3 | Seria 5 | Etapa 17 | Sănătatea Cluj 2 - 0 FC Unirea Tăşnad (0-0)

Marcatori: Cătălin Creţ (min. 59), Dan Matei (min. 69);

Arbitri: Mihai Ioan Iulian (Râmnicu Vâlcea), Schiopet Claudiu (Braşov), Osmache Claudiu (Braşov);

Observatori: Marchis Traian (Baia Mare) și China Cristian (Baia Mare);

Sănătatea Cluj: Lăzăreanu (cpt.) – Porumb, Matei, Rada, Paul, Ţârlea, Ciupe, Chelariu, Creţ, Roman, Lupu;

Rezerve: Grămadă – Bucur, Gaşpar, Tilincă, Paşca, Duca, Szolosi;

Antrenori: Dan Matei și Csaba Kis;

FC Unirea Tăşnad: Anişoreac – L. Vincze, Bălău (cpt.), Varga, Palinceac, R. Silaghi, Cubaş, Parnău, Cocian, Szekely, Talpoş;

Rezerve: Kerezsi – D. Vincze, Puşcaşu, Suciu, Cătuna, C. Pop, Ziman;

Antrenori: Cristian Popa și Ovidiu Suciu;