Liga 3 | Unirea Tășnad a încheiat turul cu rezultat de egalitate

(9 voturi)

Fotbaliștii de la Unirea Tășnad au încheiat turul sezonului 2018/2019 la fel cum l-au început, cu un rezultat de egalitate.

Dacă primul joc al sezonului a fost o remiză albă, la Reghin, vineri, în fața propriilor suporteri, tășnădenii au terminat la egalitate, 1-1, în compania celor de la Olimpic Cetate Râşnov.

Chiar dacă au lipsit mulți jucători din echipa Unirii (Bălău, Ciul, Stanciu, Cubaş, Varga), tășnădenii au avut inițiativa în prima repriză și după 25 de minute de joc Nemeș a deschis scorul după o pasă bună primită de la căpitanul Vădan, iar până la pauză jucătorii pregătiți de Popa au mai irosit câteva situații bune de gol, însă la cabine s-a intrat cu avantajul minim al sătmărenilor. În partea a doua a jocului s-a jucat mai mult între cele două careuri, singurul gol al reprizei fiind marcat de echipa din Râșnov, golul marcat de Alin Damian în minutul 65 modificând tabela din Tășnad pentru ultima dată în acest an, duelul dintre Unirea Tăşnad și Olimpic Cetate Râşnov s-a încheiat 1-1.

FC Unirea Tășnad încheie turul sezonului 2018/2019 pe locul nouă al Seriei a V-a, cu 21 puncte (cinci victorii, șase rezultate de egalitate și cinci înfrângeri), 26 de goluri marcate și 27 de goluri încasate.

Liga 3 | Seria 5 | Etapa 15 | FC Unirea Tăşnad 1 - 1 Olimpic Cetate Râşnov (1-0)

Marcatori: Laurenţiu Nemeş (min. 25) / Alin Damian (min. 65);

FC Unirea Tăşnad: Gorbe – Vincze L., Parnău, Vădan (cpt.), Palinceac, R. Silaghi, Anton, Cocian (Ziman, min. 75), Szekely, Nemeş, Vincze D. (Bolba, min. 70);

Rezerve: Kereszi - Ciul, Mîndruți, Oros, Suranyi;

Antrenori: Cristi Popa şi Ovidiu Suciu;

Olimpic Cetate Râşnov: Mutu – Capăţînă, Dobre, Marin, Neculaescu, Moraru, Mihai, Staicu, Codreanu, Damian, Mariean;

1. ACS Fotbal Comuna Recea 37 puncte

2. Minaur Baia Mare 32 puncte