Imprimă această pagină
Liga 3: Etapa a XI-a: CS Iernut 4 - 1 Recolta Dorolţ (1-1) Foto: Valentin Păduraru

Liga 3: Etapa a XI-a: CS Iernut 4 - 1 Recolta Dorolţ (1-1)

(2 voturi)
Recolta Dorolț a pierdut meciul din etapa a XI-a jucat sâmbătă în deplasare la CS Iernut, scor 4-1.
Gazdele au deschis repede scorul prin Liviu Cheţan, în minutul șapte, iar Ciprian Rebegea a restabilit egalarea cu patru minute înainte de pauză. În repriza secundă echipa din Iernut a mai înscris de trei ori, Istvan Fekete marcând pentru 2-1 în minutul 62, Mircea Ungur a înscris golul trei în minutul 82, iar în prelungiri Ilie Roman a marcat golul patru și a închis tabela la scorul de 4-1.
Etapa viitoare, sâmbătă 12 noiembrie, de la ora 14, Recolta Dorlț va juca pe teren propriu cu ocupanta locului șapte, Metalurgistul Cugir.