banner energy kardio club

Duminică după-amiază, pe terenul din Căpleni s-a disputat ultimul joc al etapei a noua din liga de elită sătmăreană, Fortuna primind vizita Talnei Orașu Nou. La finalul unui joc bun, cu ocazii de ambele părți, cele două echipe și-au împărțit punctele, după ce s-a înregistrat primul rezultat de egalitate, fără gol marcat, din acest sezon.

Duminică după-amiază, pe terenul din Orașu Nou s-a disputat duelul din etapa a opta a ligii de elită dintre Talna și Ştiinţa Beltiug. Înaintea jocului de azi, cele două echipe se aflau în partea superioară a clasamentului, gazdele pe locul 3, cu 13 puncte, iar Știința pe locul 5, cu 10 puncte, ambele echipe înregistrând rezultate pozitive în ultimele două etape.

Duminică după-amiază, Talna Oraşu Nou s-a impus fără probleme în duelul de pe teren propriu cu CSM Victoria Carei.

Duminică după-amiază, pe terenul din Botiz s-a jucat cel mai spectaculos meci al etapei a șasea din liga de elită sătmăreană, unde gazdele au primit vizita Talnei Orașu Nou. 

Etapa a cincea din liga de elită sătmăreană s-a încheiat duminică cu duelul de la Orașu Nou, unde Talna a primit vizita Unirii Tășnad.

Duminică seară, în ultimul meci al etapei a patra din liga de elită sătmăreană, Talna Oraşu Nou s-a impus pe terenul Recoltei Dorolţ și a bifat a doua victorie a sezonului.

Duminică după-amiază, pe o vreme superbă de toamnă s-a jucat derby-ul Oașului, Talna Orașu Nou primind vizita Oașului Negrești. La finalul unui joc bun, negreștenii s-au impus cu scorul de 6-0. Meciul a început cu un moment emoționant pentru echipa gazdă, căpitanul Bute Janos pimind pentru ultima dată banderola într-un meci oficial.

Joi seară, la Carei, s-a disputat primul joc din cadrul etapei a doua din liga de elită sătmăreană, sâmbătă, la Dorolț s-a jucat derby-ul etpaei, Recolta primind vizita Unirii Tășnad, iar duminică s-au disputat ultimele trei meciuri. 

Noul sezon competițional al ligii de elită sătmărene a început weekend-ul trecut, însă, la fel ca în sezoanele anterioare, unele echipe au fost surprinse de începerea noului sezon competitional, astfel că s-au jucat doar două meciuri, la Beltiug și Tășnad.

În această seară s-au disputat cele șapte finale regionale ale Cupei României, la cinci dintre ele fiind nevoie de prelungiri pentru stabilirea câștigătoarei, iar la trei dintre acestea învingătoarea a fost desemnată după loviturile de departajare.

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii