Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Cu o întârziere de trei săptămâni, Liga 5 a pornit astăzi în sezonul de primăvară cu meciurile penultimei etape a turului.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Astăzi s-au disputat primele meciuri oficiale din sezonul de primăvară al fotbalului județean sătmărean, cele două serii ale ligii a IV-a oferind iubitorilor de fotbal câteva meciuri spectaculoase, cu goluri multe și rezultate interesante.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În cursul săptămânii trecute s-au desfășurat etapele județene la rugby mixt (învățământ primar, gimnazial și liceal), badminton fete și băieți (învățământ gimnazial), handbal fete (învățământ gimnazial) și olimpiada de pregătire sportivă teoretică din cadrul ONSS și a Olimpiadei Gimnaziilor.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În cursul săptămânii trecute s-au desfășurat etapele județene la volei-băieți, minihandbal-mixt, fotbal-fete și handbal-băieți din cadrul ONSS și a Olimpiadei Gimnaziilor.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică s-au disputat meciurile etapei a XIII-a, ultima din acest an a Ligii a V-a, iar în urma rezultatelor înregistrate Luceafărul Decebal este ”campioana de toamnă”, chiar dacă din turul sezonului 2017/2018 ar mai fi fost de jucat încă două etape...

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică s-a disputat ultima etapă din turul sezonului 2017/2018 - Seria A, o etapă în care s-au înscris foarte multe goluri (40), gazdele câștigând cinci meciuri, Viitorul Viile Satu Mare a obținut singura victorie în deplasare, iar jocul dintre Atletic Craidorolț și Șoimii Mădăras a fost amânat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
În data de 16 și 17 noiembrie a avut loc în Grădina Romei “CROSUL JUDEȚEAN  DE TOAMNĂ” la care au participat aproximativ 130 sportivi.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică s-au disputat meciurile etapei a XII-a din Liga 5, Luceafărul Decebal devenind noul lider al clasamentului după succesul, 5-4 cu Platanul Marna.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică s-au desfășurat ultimele meciuri din acest an din Seria B a ligii a IV-a, iar la finalul turului echipa Real Andrid este campioana de toamnă a seriei. Jucătorii din Andrid au încheiat acest tur de campionat cu 9 victorii, două remize și o înfrângere și au cel mai bun atac din acest sezon: 42 goluri marcate.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică s-au desfășurat meciurile etapei a XII-a, penultima din acest an a Seriei A din Liga 4. A fost o etapă în care s-au marcat 42 de goluri, oaspeții câștigând cinci dintre cele șapte meciuri jucate, Someșul Oar și Sportul Botiz fiind singurele echipe care și-au câștigat meciurile de pe teren propriu.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 25 64
2 Dacia Medieşu Aurit 25 52
3 Someşul Oar 23 50
4 Viitorul Vetiş 23 37
5 Speranța Halmeu 25 37
6 AS Livada 24 37
7 Victoria Apa 24 31
8 Atletic Craidorolț 24 31
9 Sportul Botiz 24 30
10 Șoimii Mădăras 22 29
11 Venus Dumbrava 25 26
12 Voinţa Lazuri 25 23
13 Viile Satu Mare 24 22
14 Someşul Odoreu 23 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 24 52
2 Viitorul Lucaceni 25 47
3 AS Căpleni 24 45
4 Frohlich Foieni 25 42
5 Schamagosch Ciumeşti 25 41
6 Unirea Pişcolt 24 41
7 Fortuna Căpleni 23 37
8 Victoria Tiream 24 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 24 31
10 Recolta Sanislău 25 26
11 Stăruinţa Berveni 25 22
12 Vulturii Santău 2013 21 21
13 Olimpia Domăneşti 24 21
14 AS Ghenci 23 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 22 59
2 Cetate Ardud 23 52
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Platanul Marna 23 37
5 Prietenia Crucişor 23 36
6 Kneho Urziceni 20 35
7 Codreana Homoroade 20 32
8 Olimpia Căuaş 22 30
9 Speranța Bogdand 21 27
10 Unirea Bercu 23 27
11 Egri Sasok Agriş 21 26
12 Ugocea Porumbeşti 20 21
13 Gloria Moftinu Mare 23 21
14 Recolta Turulung 22 18
15 Dacia Supur 22 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii