Cupa României | Unirea Tășnad și Olimpia MCMXXI și-au aflat adversarii din primul tur

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Federaţia Română de Fotbal a stabilit, astăzi, programul meciurilor Fazei I a Cupei României, ediţia 2019/2020, etapa naţională.

În primul tur al competiției vor participa 76 de echipe: 42 calificate din faza pe judeţ şi 34 din Liga 3, printre acestea aflându-se și două reprezentante ale județului Satu Mare, FC Unirea Tășnad și Olimpia MCMXXI Satu Mare. 

Astfel, Unirea Tășnad va juca în deplasare la bihorenii de la CSC Sânmartin, iar Olimpia MCMXXI Satu Mare va primi vizita celor de la SCM Zalău.

Cele 38 de meciuri se vor disputa într-o singură manșă, miercuri, 31 iulie, de la ora 17:30.

În caz de egalitate după 90 de minute, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se va trece la executarea loviturilor de departajare.

Programul complet din turul 1:

AFC Viitorul Albeşti (BT) – ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT)

CSO Viitorul Liteni (SV) – ACS Şomuz Fălticeni (SV)

AS Unirea Mirceşti (IS) – CSM Paşcani (IS)

AS Bradu Borca (NT) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)

CSM FC Vaslui (VS) – AS Viitorul Curiţa (BC)

AS Avântul Zărneşti (BZ) – ACS Mausoleul Mărăşeşti (VN)

CS Gheorgheni (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)

ACS FC Păpăuţi (CV) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)

CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Sportul Chiscani (BR)

ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – CS Sporting Lieşti (GL)

CSM Râmnicu Sărat (BZ) – CS Făurei (BR)

ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – CS Medgidia (CT)

CS Victoria Cumpăna (CT) – CSA Axiopolis Sport Cernavodă (CT)

Bărăganul Ciulniţa (IL) – AS FC Agricola Borcea (CL)

ACS Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)

CSA Steaua Bucureşti (B) – CS Mihai Bravu (GR)

AS Vulturii Pasărea (IF) – ACS Viitorul Domneşti (IF)

CS Blejoi (PH) – CSM Flacăra Moreni (DB)

AS FC Precizia Săcele (BV) – AFC Hărman (BV)

ACS Ajax Botoroaga (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)

AS Recolta Gura Şuţii (DB) – CS Real Bradu (AG)

CS Minerul Costeşti (VL) – ACS Unirea Bascov (AG)

CSM Slatina (OT) – ACS Vediţa Coloneşti M.S. (OT)

CS Cârcea (DJ) – CS Strehaia (MH)

AS Unirea Cruşeţ (GJ) – CS Inter Petrila (HD)

LPS Cetate Deva (HD) – CS Hunedoara (HD)

AFC Voinţa Lupac (CS) – CSM Lugoj (TM)

CS Millenium Giarmata (TM) – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM)

CS Avântul Periam (TM) – ACS Progresul Pecica (AR)

CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS FC Avrig (SB)

Voinţa Stremţ (AB) – AFC Unirea 1924 (AB)

CS Ocna Mureş (AB) – ACS Industria Galda (AB)

CSC Sânmartin (BH) – AFC Unirea Tăşnad (SM)

SC Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) – SCM Zalău (SJ)

CS Floreşti (CJ) – CS Iernut (MS)

CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – ACS MSE Târgu Mureş (MS)

ACS Dumitra (BN) – ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN)

Progresul Şomcuţa Mare (MM) – FC Unirea Dej (CJ)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
StiriSM

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii