Juniori | Primavera U16 a încheiat la egalitate amicalul cu Universitatea Cluj

(6 voturi)

Sâmbătă seară, la Cluj Napoca, echipa U16 a celor de la Primavera Satu Mare a disputat un nou meci de pregătire, de data aceasta împotriva celor de la Universitatea Cluj.

Puștii pregătiți de Florin Fabian au condus cu 1-0 la pauză, prin golul marcat de Suveg, în minutul 24, iar în minutul 60 Baior a marcat pentru 2-0. Universitatea a revenit pe tabelă cu 15 minute înainte de final, din penalty, iar la ultima fază a meciului au reușit să egaleze dintr-o lovitură liberă de la 18 metri.

• ”Meciul s-a jucat pe terenul sintetic din parcul Babeș, a avut un ritm foarte bun, iar băieții noștri au oferit o replică foarte bună celor de la ”U” Cluj, echipă care activează în Campionatul Național U17. A fost unul dintre cele mai bune jocuri ale acestei grupe de la Primavera și ne bucurăm că baieții noștri încep să stârnească interesul unor cluburi sau Academii de renume din țara noastră”, au declarat conducătorii echipei la finalul jocului.

Sâmbăta trecută, Primavera U16 a jucat primul meci de pregătire din acest an, tot la Cluj, contra celor de la Academia Ardealul.

Primavera Satu Mare: C. Blaga C. - Caraba, R. Blaga, Balogh, Caba, Mihai Ed., Militaru, Gnandt, Hotya, Suveg, Baior. Au intrat dupa pauză: Iles, Kurti, Cristea, Ionescu, Babut și Zaharia.

Antrenor: Florin Fabian;

Următorul meci de pregătire al pentru Primavera U16 se va disputa miercuri, 6 februarie, la Debrecen, în compania Academiei de la DVSC.