Juniori | LPS Satu Mare (2003) a câştigat HalenCup 2019 - Austria

(2 voturi)

Grupa de juniori 2003 a Liceului cu Program Sportiv Satu Mare a participant la turneul HalenCup 2019 găzduit de localitatea Modriach din Austria, iar la finalul competiției, tinerii jucători sătmăreni s-au clasat pe primul loc.

Sătmărenii au câştigat toate meciurile din Grupa B, 3-1 cu DUSV Loipesdorf, 3-2 cu SGRF Unterlammm 1, 5-1 cu Sportunion Straden 2 și s-a calificat de pe primul loc în fazele eliminatorii.

În semifinale a învins echipa a doua a celor de la SGRF Unterlammm, 3-1 după loviturile de departajare, iar în marea finală s-au impus în fața celor de la Sportunion Straden 2, tot după executarea loviturile de departajare, 3-2, după ce la finalul timpului regulamentar scor a fost 2-2.

LPS Satu Mare: Alex Băbuţ, Marco Bota, Paul Bonta, Andreas Săvianu, Alex Şugar, Ionuţ Sălăjan, Laurenţiu Hoban, Patric Chiş, Aurel Pop, Ruben Bodea, Raul Pontoc, Flaviu Bob.

Antrenori: Robert Abrudan şi Nelu Donca.