AJF Satu Mare | Sezonul 2018/2019 începe cu o amânare

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Întrunit în urmă cu o săptămână, Comitetul Executiv la AJF Satu Mare le-a dat răgaz echipelor participante la competițiile organizate de forul județean să confirme în scris participarea în campionatele Liga 4, respectiv Liga 5, până astăzi, ora 9:00, la sediul AJF sau pe mail :))

De altfel, astăzi era programată tragerea la sorți pentru cele două ligi județene sătmărene, însă Comitetului Executiv a hotărât amânarea cu o săptămână a startului ligii a IV-a (1/2 septembrie 2018), iar Liga 5 va avea prima etapă în weekend-ul 8/9 septembrie 2018.

Definitivarea seriilor celor două ligi județene sătmărene şi tragerea la sorţi (Liga 4/ Liga 5) se va face în şedinţa Comitetului Executiv care va avea loc în data de 20.08.2018, ora 10:00. 

Vă prezentăm componența seriilor din Liga 4 și Liga 5 (sunt cu caracter informativ, putând suporta modificări ulterioare):

 

LIGA 4 (tur/retur):

Seria A (zona “Tur-Talna”)

1. Energia Negreşti Oaş

2. Talna Oraşu Nou

3. Voinţa Lazuri

4. AS Livada

5. Venus Dumbrava

6. Victoria Apa

7. Dacia Medieşu Aurit

8. Someşul Odoreu

9. Sportul Botiz

10. Speranţa Halmeu

11. Turul Micula

12. Egri Sasok Agriş

 

Seria B (zona “Someş”)

1. Recolta Dorolţ

2. Ştiinţa Beltiug

3. Voinţa Babţa

4. Voinţa Doba

5. Unirea Păuleşti

6. Someşul Oar

7. Luceafărul Decebal

8. Atletic Craidorolţ

9. Cetate Ardud

10. Viitorul Vetiş

11. CSM Satu Mare

12. Crasna Moftinu Mic

 

Seria C (zona “Crasna”)

1. CSM Victoria Carei

2. Real Andrid

3. Viitorul Lucăceni

4. Schwaben Kalmandi Cămin

5. Stăruinţa Berveni

6. Fortuna Căpleni

7. AS Căpleni

8. Frohlich Foieni

9. Schamagosch Ciumeşti

10. Recolta Sanislău

11. Unirea Pişcolt

12.Victoria Tiream

13. AS Ghenci

 

LIGA 5 (tur/retur/tur/retur):

Seria A:

1. CS Termala Dindeşti

2. Kneho Urziceni

3. Platanul Marna 

4. Olimpia Căuaş

5. Olimpia Domăneşti

6. Gloria Moftinu Mare

7. Vulturii Santău

 

Seria B:

1. Speranța Bogdand

2. Dacia Supur

3. AS CS Cetate Ardud

4. CSM Satu Mare

5. Prietenia Crucişor

6. Codreana Homoroade

 

Seria C:

1. Olimpia MCMXXI Satu Mare

2. FC Certeze

3. Unirea Bercu

4. ACS Turulung

5. Recolta Dorolț II

6. Ugocea Porumbeşti          

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Rezultate Liga 4, seria A
02-06-2019 18:00
Sportul Botiz 2 : 2 AS Livada
25-05-2019 12:00
Victoria Apa 0 : 2 Energia Negreşti
24-05-2019 18:00
Dacia Medieşu Aurit 0 : 4 Talna Oraşu Nou
22-05-2019 12:00
Talna Oraşu Nou 7 : 0 Voinţa Lazuri
19-05-2019 18:00
Venus Dumbrava 4 : 0 Voinţa Lazuri
Talna Oraşu Nou 4 : 1 Turul Micula
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii