Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Echipa națională | Cosmin Contra a anunțat lotul de jucători pentru meciurile cu Israel și Suedia Foto: Sportul Sătmărean

Echipa națională | Cosmin Contra a anunțat lotul de jucători pentru meciurile cu Israel și Suedia

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

Sâmbătă, 24 martie, la Netanya, reprezentativa României joacă în compania Israelului, iar marți, 27 martie, la Craiova, va întâlni echipa Suediei.

Pentru aceste prime jocuri ale anului, selecționerul a convocat 27 de jucători:

  • Portari: Ciprian Tătărușanu (Nantes, 48/0), Silviu Lung (Kayserispor, 3/0), Florin Niță (Sparta Praga, 1/0), Bogdan Lobonț (AS Roma, 85/0);
  • Fundași: Romario Benzar (FCSB, 10/0), Cristian Manea (CFR Cluj, 1/0), Cosmin Moți (Ludogorets, 12/0), Cristian Săpunaru (Kayserispor, 23/0), Dragoș Grigore (Al Sailiya, 31/0), Alin Toșca (Benevento, 10/0), Ionuț Nedelcearu (UFA, 0/0), Nicușor Bancu (CS U Craiova, 1/0);
  • Mijlocași: Mihai Pintilii (FCSB, 40/1), Răzvan Marin (Standard Liege, 9/1), Alexandru Cicâldău (FC Viitorul, 0/0), Nicolae Stanciu (Sparta Praga, 19/6), Alexandru Chipciu (Anderlecht, 32/4), Dorin Rotariu (Royal Mouscron-Péruwelz, 4/0), Paul Anton (Anji Mahacikala, 0/0), Gheorghe Grozav (Bursaspor, 23/5), Dennis Man (FCSB, 0/0), Ciprian Deac (CFR Cluj, 13/1), Alexandru Mitriță (CS U Craiova, 0/0), Constantin Budescu (FCSB, 8/4);
  • Atacanți: Claudiu Keșeru (Ludogorets, 21/6), Florin Andone (Deportivo, 21/1), George Țucudean (CFR Cluj, 2/0);

Cosmin Contra nu va putea miza la aceste două jocuri pe Vlad Chiricheș, nerefăcut în urma unei accidentări.
Prima ședință de pregătire este programată duminică, 18 martie, de la ora 18:00, la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia. Aceasta va fi deschisă publicului și va fi urmată de o sesiune de autografe. Detalii, AICI.
Următoarele meciuri oficiale ale României vor avea loc în septembrie 2018, atunci când va debuta în noua competiție Liga Națiunilor UEFA.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
StiriSM

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 12 8 0 4 43 17 12 12 24
4 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
5 CSM Victoria Carei 11 5 2 4 19 15 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 11 4 4 3 23 16 6 10 16
7 Turul Micula 11 4 3 4 34 18 7 8 15
8 Voinţa Babţa 11 3 2 6 22 22 4 7 11
9 FC Certeze 11 1 2 8 12 48 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 11 0 1 10 10 47 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 16 37
2 Dacia Medieşu Aurit 16 31
3 AS Livada 15 30
4 Someşul Oar 15 29
5 Viitorul Vetiş 15 25
6 Speranța Halmeu 16 24
7 Sportul Botiz 15 23
8 Șoimii Mădăras 13 21
9 Victoria Apa 16 21
10 Viile Satu Mare 15 19
11 Venus Dumbrava 16 14
12 Voinţa Lazuri 16 12
13 Someşul Odoreu 15 12
14 Atletic Craidorolț 15 9
Team
Played Points
1 Real Andrid 15 35
2 Viitorul Lucaceni 16 31
3 Fortuna Căpleni 15 30
4 Victoria Tiream 16 26
5 Unirea Pişcolt 16 24
6 Frohlich Foieni 16 22
7 Recolta Sanislău 16 21
8 Schamagosch Ciumeşti 16 21
9 AS Căpleni 15 20
10 Schwaben Kalmandi Cămin 15 19
11 Olimpia Domăneşti 16 18
12 Stăruinţa Berveni 16 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Cetate Ardud 15 38
2 Luceafărul Decebal 14 37
3 Speranța Bogdand 14 24
4 Prietenia Crucişor 15 23
5 Platanul Marna 15 22
6 Kneho Urziceni 13 21
7 Olimpia Căuaş 15 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Ugocea Porumbeşti 13 17
11 Gloria Moftinu Mare 13 17
12 Egri Sasok Agriş 15 17
13 Unirea Bercu 15 13
14 Recolta Turulung 14 11
15 Dacia Supur 14 9