Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Olimpia părăsește Cupa României după înfrângerea de la Cluj Foto: Facebook/FC Universitatea Cluj

Olimpia părăsește Cupa României după înfrângerea de la Cluj

Evaluaţi acest articol
(9 voturi)
Olimpia a pierdut meciul jucat în această seară în cadrul turului IV al Cupei României, 2-0 în fața Universității Cluj.
Meciul s-a disputat în nocturnă, pe Stadionul Cluj Arena, ”studenții” rezolvând calificarea în faza următoare a Cupei României încă din prima repriză prin dubla lui Goga (min. 14 și 40).
A fost un meci în care Zoltan Ritli a folosit un prim 11 cu mulți jucători tineri care au debutat pentru Olimpia în acest sezon, iar acest lucru s-a văzut pe toată durata partidei, sătmărenii având o singură ocazie de gol, la mijlocul primei reprize, prin Lusamba.
Universitatea Cluj s-a calificat în șaisprezecimile Cupei României care se vor disputa peste trei săptămâni, clujenii urmând să întâlnească, cel mai probabil, o echipă de Liga I.
Alături de Olimpia, astăzi au mai părăsit această fază a competiției alte patru echipe din Liga 2: Foresta Suceava, Dunărea Călăraşi, Luceafărul Oradea și Pandurii Târgu Jiu.

Din turul 4 al acestei ediţii a Cupei României, FRF premiază echipele participante, câștigătoarea urmând să primească 3.000 de euro, în timp ce pierzătoarea va încasa doar 1.000 de euro. Din fazele următoare premierea echipelor va crește, în 16-imi se va plăti 5.000 de euro pentru câştigătoare, respectiv 3.000 de euro pentru învinsă, iar în optimi câștigătoarea va primi 6.000 euro, respectiv 4.000 pentru echipa eliminată.

FC Universitatea Cluj 2 - 0 FC Olimpia 2010 Satu Mare (2-0)
Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad);
Asistenţi: Sergiu Paul Corb (Zalău) şi Daniel Popa (Aiud);
Observatori: Obs: Măiereanu Lucian (Braşov), Kemenes Emil (Baia Mare);
"U" Cluj: Albuţ - Takacs, Abrudan, Onicaş, Manu - Gab. Giurgiu (cpt.), Micaş - Hordouan, Rz. Greu, Goga - B. Lemac;
Rezerve: Dinu - Chiş, Irimie, Hîmpea, Oct. Ursu, Haţiegan, Lemnaru;
Antrenor: Adrian Falub;
FC Olimpia 2010 Satu Mare: Şuta - Achim, D. Vincze, L. Vincze, Bura, Copaci, Cr. Munteanu, Hlinca, Lusamba, Villand, D. Muntean (cpt.);
Rezerve: Fl. Muntean - Duruş, Cocian, D. Lukacs, Cubaş, Vas. Pop, Fl. Mureşan;
Antrenor: Zoltan Ritli;

Rezultate Cupa României, marți, 4 octombrie:
Aerostar 1 - 0 Foresta 1-0
Agricola Borcea 1 - 4 Petrolul 1-4
Alexandria 1 - 3 Clinceni 1-3
CSM Focșani 0 - 5 Miroslava 0-5
Filiași 2 - 3 FC Argeș 2-3
Reșița 3 - 2 Pandurii 3-2
Sănătatea Cluj 3 - 1 Luceafărul Oradea 3-1
Slobozia 2 - 1 Călărași 2-1
”U” Cluj 2 - 0 FC Olimpia 2010 Satu Mare 

Program Cupa României, miercuri, 4 octombrie:
CS Baloteşti - CS Afumaţi, ora 11:00
Sporting Lieşti - Dacia Unirea Brăila, ora 14:30
Metaloglobus Bucureşti - Sportul Snagov, ora 14:30
AFC Hărman - Chindia Târgovişte, ora 14:30
ACS Şirineasa - CS Mioveni, ora 14:30
Voinţa Biled - ASU Politehnica Timişoara, ora 14:30
Naţional Sebiş - UTA Arad, ora 14:30
Performanţa Ighiu - ASA Târgu Mureş, ora 14:30
Industria Galda - AFC Hermannstadt, ora 14:30

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 25 64
2 Dacia Medieşu Aurit 25 52
3 Someşul Oar 23 50
4 Viitorul Vetiş 23 37
5 Speranța Halmeu 25 37
6 AS Livada 24 37
7 Victoria Apa 24 31
8 Atletic Craidorolț 24 31
9 Sportul Botiz 24 30
10 Șoimii Mădăras 22 29
11 Venus Dumbrava 25 26
12 Voinţa Lazuri 25 23
13 Viile Satu Mare 24 22
14 Someşul Odoreu 23 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 24 52
2 Viitorul Lucaceni 25 47
3 AS Căpleni 24 45
4 Frohlich Foieni 25 42
5 Schamagosch Ciumeşti 25 41
6 Unirea Pişcolt 24 41
7 Fortuna Căpleni 23 37
8 Victoria Tiream 24 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 24 31
10 Recolta Sanislău 25 26
11 Stăruinţa Berveni 25 22
12 Vulturii Santău 2013 21 21
13 Olimpia Domăneşti 24 21
14 AS Ghenci 23 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 22 59
2 Cetate Ardud 23 52
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Platanul Marna 23 37
5 Prietenia Crucişor 23 36
6 Kneho Urziceni 20 35
7 Codreana Homoroade 20 32
8 Olimpia Căuaş 22 30
9 Speranța Bogdand 21 27
10 Unirea Bercu 23 27
11 Egri Sasok Agriş 21 26
12 Ugocea Porumbeşti 20 21
13 Gloria Moftinu Mare 23 21
14 Recolta Turulung 22 18
15 Dacia Supur 22 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii