Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Cosmin Iuhas a fost admis la cursurile de obținere a Licenței UEFA B

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)
La începutul acestei săptămâni, Școala Federală de Antrenori din cadrul Federației Române de Fotbal a organizat examenul de admitere la cursul de licență UEFA B.
Pentru cele 25 de locuri disponibile la această sesiune s-au înscris 49 de antrenori, iar printre aceștia a fost și căpitanul Olimpiei, Cosmin Iuhas.
Examenul de admitere a avut două probe, luni, candidații susținând proba practică (Cursă în suprafața de pedeapsă; Lovirea mingii cu piciorul în poartă fără ca mingea să atingă solul; Joc la două porți) și interviul, iar marți au susținut un examen scris (Întrebări cultură generală fotbalistică; Întrebări din Metodologia pregătirii copiilor și juniorilor FRF; Conducerea unei echipe. Antrenorul de copii și juniori; Tehnica și tactica jocului de fotbal; Teoria și metodologia antrenamentului. Periodizarea).
Cosmin Iuhas a fost admis al optulea și va participa până la sfârșitul anului la cursurile de obținere a Licenței UEFA B:
  • ”Sunt bucuros că am reușit să intru la cursurile de obținere a Licenței UEFA B mai ales că examenul a avut loc de ziua mea. Este încă o treaptă pe care o urc în meseria de antrenor, o meseria grea dar care iți aduce și satisfacții frumoase... Nu vreau să mă opresc aici și sper ca într-o zi să antrenez echipa la care am crescut și care m-a format atât ca sportiv cât și ca om, OLIMPIA SATU MARE”
, a declarat pentru sportulsatmarean.ro Cosmin Iuhas.
Odată cu admiterea la cursurile de obținere a Licenței UEFA B Cosmin Iuhas se alătură celorlalți patru antrenori sătmăreni care în acest an au început cursurile pentru obţinerea licenţei UEFA PRO (Dacian Nastai şi Florin Fabian), respectiv cursurile Licenței A UEFA (Cristian Popa și Răzvan Nintaș).
Rezultatele provizorii ale cursului de obținere a Licenței UEFA B - 2017:
1. MIHAI Cosmin    8,92    9,40    9,16
2. IONESCU Mircea Claudiu    9,92    7,80    8,86
3. SAVU Alin Mircea    9,67    8,00    8,83
4. ARDELEANU Marius    10,00    7,60    8,80
5. STANĂ Ionel Daniel    9,75    7,60    8,68
6. KECA Boris    9,25    7,60    8,43
7. STERE Mihai    9,75    6,80    8,28
8. IUHAS Cosmin Ioan    8,83    7,60    8,22
9. HOTOBOC Dumitru Emanoil    9,33    7,00    8,17
10. PANCU Daniel Gabriel    9,92    6,40    8,16

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 16 9 2 5 35 19 16 13 29
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 15 6 4 5 44 25 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9