Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Turneul Speranțelor U14 | Selecționata județului Satu Mare întâlnește selecționata Sălajului, duminică, la Carei

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)
Prima etapă a competiției Turneul Speranțelor la nivel Under 14 dedicată selecției și formării noilor generații de jucători pentru echipele reprezentative, va avea loc duminică, 10 septembrie 2017.
Selecționata județului Satu Mare pregătită de Cristian Popa, Răzvan Nintaș și Ovidiu Suciu (antrenor portari) va întâlni duminică, pe Stadionul Victoria din Carei, începând cu ora 13:00, selecționata județului Sălaj. Echipa din orașul vecin este alcătuită din jucători de la echipele Viitorul Zalău, CS Atletic Zalău, Sportul Șimleu, Rapid Jibou și este pregătită de antrenorul Dan Lucaciu.
Pentru meciul de duminică, antrenorii sătmăreni au stabilit următorul lot de jucători:
Portari: Rareș Oșan, Cristian Blaga;
Fundași: Adrian Godja, Marco Bota, Andrei Zbona, Andrei Balogh, Patrick Tamaș, Denis Lazăr;
Mijlocași: Raul Matioc, Nagy Robert, Denis Molnar, Raul Cristea, Raul Tincu, Theodor Barle;
Atacanți: Nicolas Tafa, Alex Micle, Alexandru Mic;
Antrenori: Cristian Popa, Răzvan Nintaș, Ovidiu Suciu;

Selecționata județului Satu Mare a fost repartizată în regiunea 7 alături de județele Maramureș, Bihor, Cluj, Bistrița-Năsăud, Sălaj. Fiecare regiune va fi împărțită în două grupe (A și B), fiecare grupă are 3 selecționate (3 județe), jocurile din grupă în sistem turneu, fiecare cu fiecare, din fiecare regiune (grupele A și B) rămân 15 jucători de câmp + 2 portari.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 16 9 2 5 35 19 16 13 29
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 15 6 4 5 44 25 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9