Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Info echipe SM (1/2 aprilie) | Rezultatele și marcatorii echipelor sătmărene angrenate în competiţiile naţionale Foto: Sportul Sătmărean

Info echipe SM (1/2 aprilie) | Rezultatele și marcatorii echipelor sătmărene angrenate în competiţiile naţionale

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
Echipele de fotbal din județul Satu Mare, seniori şi juniori, au fost angrenate în weekend (1/2 aprilie) în competiţii naţionale. Rezultatele înregistrate sunt următoarele:
#Liga 2, etapa a XXVII-a:
Marcatori: Vasile Pop, min. 44 (penalty)/Roşca, min. 21, Buhăescu, min. 45+1, Chipirliu, min. 90+1;
Eliminări (cumul de cartonaşe galbene): Robert Villand, min. 70, Romario Rus, min. 88 (ambii după
FC Olimpia 2010 Satu Mare: Anca-Trip - Duruş, Mureşan, Heil (cpt.), Bura, Villand, Rus, Roşu (Voicu, min. 36), Luduşan, Faur (Kanaloş, min. 76), Pop (Ursu, min. 46);
Rezerve: Şuta - Cocian, Erdei, Chitaş;
Antrenor: Bogdan Andone;
FC Olimpia 2010 Satu Mare se află pe locul 7 în clasamentul Ligii a II-a cu 41 puncte (12 victorii, 5 egaluri și 7 înfrângeri);

#Liga 3, etapa a XX-a:
Marcatori: Zsolt Reszler (min. 45 și 45+1) și Pop Marius (min. 55);
Recolta Dorolț: Oșan – L. Vincze, Micaș, R. Ritli, Ionescu, Ștef, Șimon, Reszler (min. 71, Toma), Mureșan (min. 85, Goț ), M. Pop (min. 90, D. Pop), D. Vincze (min. 90, S. Meșter);
Antrenori: Zoltan Ritli și Andrei Estinca;
Recolta Dorolț se află pe locul 14 în clasamentul Ligii a III-a cu 8 puncte (2 victorii, 2 egaluri și 15 înfrângeri);

#Liga Elitelor UNDER 19, seria vest, etapa a XIX-a:
Marcatori: Nagy 3 goluri, Ciocan 2 goluri, Onea;
LPS Satu Mare: Moroz, Parnău, Oltean (Cătună, min. 20), Santai, Opriș, Micaș (Szekely, min. 25), Nagy, Cubaș, Onea (Silaghi, min. 70), Ciocan (Orosz, min. 70), Parnău (Rusu, min. 60);
Antrenor: Dacian Nastai;
LPS Satu Mare se află pe locul 1 în clasamentul Ligii Elitelor U 19 cu 46 puncte (15 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri);

#Liga Elitelor UNDER 19, seria vest, etapa a XIX-a:
Marcatori: Cocian 2 goluri, Varga Markus 2 goluri, Szolosi și Chitaș;
FC Olimpia Satu Mare: Sălăjan - Palinceac, Koteles, Chifor, Sabou, Szolosi, Cocian, Varga Markus, Varga Mate, Chitaș, Boje;
Au mai jucat: Toduț - Andreica, Sabo Patrik, Ștrango;
Antrenor: Mircea Bolba;
FC Olimpia 2010 Satu Mare se află pe locul 9 în clasamentul Ligii Elitelor U 19 cu 19 puncte (6 victorii, 1 egal, 10 înfrângeri);

#Liga Elitelor UNDER 17, seria vest, etapa a XIX-a:
LPS Banatul Timişoara 1 - 2 LPS Satu Mare (1-0)
Marcatori: Cosmin Berindea și Raul Stoica;
LPS Satu Mare: Iulian Halmi - Alex Vereș, Antonio Ofrim, Erik Dudas, Gabriel Caba, Mark Sabo, Raul Stoica, Cosmin Berindea, Ervin Surany, Paul Mașlinca, Patrrik Boroș;
Au mai jucat: Radu Hotca, Marius Bumbuc, Alin Turda, Alex Cădar;
Antrenor: Ştefan Gerstenmaier;
LPS Satu Mare se află pe locul 13 în clasamentul Ligii Elitelor U 17 cu 11 puncte (3 victorii, 2 egaluri, 14 înfrângeri);

#Campionatul Național U17, Seria 9, etapa a XXV-a:
CFR 1907 Cluj SA 1 - 1 FC Olimpia 2010 Satu Mare (0-0)
Marcator: Văsălie (min. 60);
FC Olimpia 2010 Satu Mare: Kereszi - Purguly, Horotan, Nyikora, Kovari, Văsălie, Tincău, Medve (Contra, min.65), Jakab, Lazin (Sician, min. 75), Zima (Bodan, min. 50);
Antrenor: Tiberiu Csik;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 12 8 0 4 43 17 12 12 24
4 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
5 CSM Victoria Carei 11 5 2 4 19 15 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 11 4 4 3 23 16 6 10 16
7 Turul Micula 11 4 3 4 34 18 7 8 15
8 Voinţa Babţa 11 3 2 6 22 22 4 7 11
9 FC Certeze 11 1 2 8 12 48 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 11 0 1 10 10 47 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 16 37
2 Dacia Medieşu Aurit 16 31
3 AS Livada 15 30
4 Someşul Oar 15 29
5 Viitorul Vetiş 15 25
6 Speranța Halmeu 16 24
7 Sportul Botiz 15 23
8 Șoimii Mădăras 13 21
9 Victoria Apa 16 21
10 Viile Satu Mare 15 19
11 Venus Dumbrava 16 14
12 Voinţa Lazuri 16 12
13 Someşul Odoreu 15 12
14 Atletic Craidorolț 15 9
Team
Played Points
1 Real Andrid 15 35
2 Viitorul Lucaceni 16 31
3 Fortuna Căpleni 15 30
4 Victoria Tiream 16 26
5 Unirea Pişcolt 16 24
6 Frohlich Foieni 16 22
7 Recolta Sanislău 16 21
8 Schamagosch Ciumeşti 16 21
9 AS Căpleni 15 20
10 Schwaben Kalmandi Cămin 15 19
11 Olimpia Domăneşti 16 18
12 Stăruinţa Berveni 16 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Cetate Ardud 15 38
2 Luceafărul Decebal 14 37
3 Speranța Bogdand 14 24
4 Prietenia Crucişor 15 23
5 Platanul Marna 15 22
6 Kneho Urziceni 13 21
7 Olimpia Căuaş 15 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Ugocea Porumbeşti 13 17
11 Gloria Moftinu Mare 13 17
12 Egri Sasok Agriş 15 17
13 Unirea Bercu 15 13
14 Recolta Turulung 14 11
15 Dacia Supur 14 9