Imprimă această pagină
Andrei Timoce (CSM Satu Mare) a câștigat Cupa României la spadă Foto: frscrima.ro

Andrei Timoce (CSM Satu Mare) a câștigat Cupa României la spadă

(8 voturi)
Astăzi, în ziua a treia a Cupei României la spadă de la Craiova, ediția 2017, 79 de sportivi s-au duelat în Sala de sport a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu” în proba masculină la individual.
După un concurs extrem de disputat și de echilibrat, trofeul a fost câștigat de către Andrei Timoce. Marea finală a fost acaparată de sportivii sătmăreni, Andrei (CSM Satu Mare, ) învingându-l pe Marton Szep (CS Satu Mare) cu scorul de 15-11. Pe treapta a treia a podiumului a urcat Alexandru Nyisztor, de la CSU Târgu Mureș, învingător în finala mică în fața lui Liviu Dragomir (CSU Craiova), scor 15-9.
Ceilalți sportivi sătmăreni au ocupat următoarele locuri: Adrian Szilagyi (CSM Satu Mare) locul 7, Alexandru Oroian (CS Satu Mare) locul 14, Lehel Nagy (CS Satu Mare) locul 18, Balazs Szilagyi (CS Satu Mare) locul 25, Adam Macska (CSM Satu Mare) locul 33.
Cupa României la spadă de la Craiova, ediția 2017, se încheie mâine cu proba masculină pe echipe.