Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Sătmărenii Amalia Tătăran, Greta Vereș, Adrian Szilagyi și Andrei Timoce participă la Campionatul European de scrimă de la Tbilisi Foto: Taÿ Pamart / Bizzi

Sătmărenii Amalia Tătăran, Greta Vereș, Adrian Szilagyi și Andrei Timoce participă la Campionatul European de scrimă de la Tbilisi

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Capitala Georgiei, Tbilisi, va găzdui în perioada 12-17 iunie 2017, o nouă ediție a Campionatului European de scrimă pentru seniori.
România va fi reprezentată la întrecerea de la Tbilisi de 15 sportivi, patru dintrei ei fiind sătmărenii: Amalia Tătăran (Dinamo București), Greta Vereș (CSA Steaua), Adrian Szilagyi și Andrei Timoce (ambii de la CSM Satu Mare).
Sportivii care ne vor reprezenta în Georgia sunt următorii:
SABIE FEMININ: Bianca Pascu (CS Dinamo);
FLORETĂ FEMININ: Mălina Călugăreanu (CSA Steaua), Maria Boldor (CSA Steaua);
SPADĂ MASCULIN: Adrian Dabija (CS Dinamo), Adrian Szilagyi (CSM Satu Mare), Andrei Timoce (CSM Satu Mare), Alin Sbîrcia (CSU Craiova);
SABIE MASCULIN: Tiberiu Dolniceanu (CS Dinamo), Iulian Teodosiu (CS Dinamo), Alin Badea (CSA Steaua), George Iancu (CSA Steaua);
SPADĂ FEMININ: Amalia Tătăran (CS Dinamo), Greta Vereș (CSA Steaua), Raluca Sbîrcia (CSU Craiova), Adela Danciu (CSU Craiova).

Programul celor șase zile de concurs de la Tbilisi este următorul:
LUNI, 12 IUNIE:
Ora 8:00 – floretă masculin individual;
Ora 8:00 – sabie feminin individual;
Ora 17:00 – ceremonia de deschidere și finalele la floretă masculin și sabie feminin individual;
MARȚI, 13 IUNIE:
Ora 8:00 – floretă feminin individual;
Ora 8:00 – spadă masculin individual;
Ora 17:00 – finalele la floretă feminin și spadă masculin individual;
MIERCURI, 14 IUNIE:
Ora 8:00 – sabie feminin echipe;
Ora 8:00 – floretă masculin echipe;
Ora 17:00 – finalele la sabie feminin și floretă masculin echipe;
JOI, 15 IUNIE:
Ora 8:00 – spadă feminin individual;
Ora 8:00 – sabie masculin individual;
Ora 17:00 – finalele la spadă feminin și sabie masculin individual;
VINERI, 16 IUNIE:
Ora 8:00 – floretă feminin echipe;
Ora 8:00 – spadă masculin echipe;
Ora 17:00 – finalele la floretă feminin și spadă masculin echipe;
SÂMBĂTĂ, 17 IUNIE:
Ora 8:00 – spadă feminin echipe;
Ora 8:00 – sabie masculin echipe;
Ora 17:00 – ceremonia de închidere și finalele la spadă feminin și sabie masculin echipe.
Programul este adaptat după ora României (ora 8:00 în România este ora 9:00 în Georgia).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu