Judo. Sportivii de la CS Fuşle Security a obţinut trei medalii la Campionatul Naţional

(1 Vot)
Şase judoka de la CS Fuşle Security, antrenaţi de Vasile Fuşle şi Marian Halas, au luptat pentru medalii la Campionatul Naţional de judo rezervat copiilor Under 10 şi Under 11 de la Timişoara.
Sătmărenii au obţinut trei medalii, una de aur şi două de argint. Sâmbătă, în prima zi de concurs, la Under 11, Denis Silaghi a pierdut în primul tur la 38 kg, iar Cristian Paul a înregistrat două victorii şi două înfrângeri la 38 kg, astfel că s-a clasat pe locul 9. Duminică, la Under 10, Carina Paşca a cucerit titlul naţional la 22 kg, iar sora ei, Julia Paşca, a devenit vicecampioană tot la categoria 22 kg. Rareş Paşca a câștigat medalia de argint la 24 kg, iar Cristian Paul (38 kg) şi Ionuţ Corodan (34 kg) au terminat concursul pe locurile 9.