Judo. Rezultate foarte bune pentru judoka sătmăreni la „Cupa României”

(1 Vot)
În perioada 8-10 aprilie sportivii de la CSM Satu Mare, CS Fusle Security și de la CS Unio Satu Mare au participat la „Cupa României” la Judo, competiție ce s-a desfășurat în Poiana Brașov.
Sportivii sătmăreni au avut o evoluție foarte bună și au reușit să obțină rezultate deosebite.
Pentru CSM Satu Mare, Samel Lorand a cucerit medalia de aur la categoria de 100 kg, Marian Halas a devenit vicecampion la categoria de 81 kg, iar Cristian Seres a cucerit medalia de bronz la categoria 60 de kg.
Ovidiu Mihuț a câștigat medalie de bronz la categoria +100 kg pentru CS Fusle Security, în timp ce Jenifer Czerlau (CS Unio) a cucerit medalia de bronz la categoria 63 kg.
Pentru judoka U-14 urmează în weekend-ul viitor finala Campionatului Național ce se va desfășura la Miercurea Ciuc.