Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 5 | Rezultatele înregistrate în etapa a XI-a

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)
Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a XI-a din Liga 5, etapă în care gazdele s-au impus în cinci meciuri, singurele echipe care au câștigat în deplasare fiind ocupantele primelor două locuri, Cetate 2010 Ardud și Luceafărul Decebal.
Sâmbătă, în prologul etapei, Kneho Urziceni a câștigat cu 3 - 0 meciul de pe teren propriu cu Platanul Marna, Prietenia Crucişor a oferit scorul etapei, 11-1 cu Codreana Homoroade, iar Gloria Moftinu Mare a învins cu 7-3 Dacia Supur. Cetate 2010 Ardud s-a impus cu 3-0 pe terenul Olimpiei Căuaș, iar Luceafărul Decebal a învins ACS Turulung cu 4-0.
Cetate 2010 Ardud este în continuare liderul ligii a V-a, cu 26 puncte, Luceafărul Decebal ocupă locului doi, cu 25 puncte, iar pe trei este Gloria Moftinu Mare, cu 20 puncte.

Rezultate Liga 5, etapa 11:
Sâmbătă, 11 noiembrie, ora 14:00:
Kneho Urziceni 3 - 0 Platanul Marna
Duminică, 12 noiembrie:
Olimpia Căuaş 0 - 3 AS CS Cetate 2010 Ardud
Unirea Bercu 4 - 2 Speranța Bogdand
Prietenia Crucişor 11 - 1 Codreana Homoroade
Egri Sasok Agriş 1 - 0 Ugocea Porumbeşti
Gloria Moftinu Mare 7 - 3 Dacia Supur
ACS Turulung 0 - 4 Luceafărul Decebal
Recolta Dorolț II a stat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 12 Noiembrie 2017 17:21

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6