Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a V-a | Rezultatele înregistrate în etapa a II-a

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)
Duminică s-au disputat meciurile etapei a doua din Liga 5, prima din acest sezon cu un număr de 15 echipe, odată cu hotărârea echipei Luceafărul Decebal de a evolua în ultima ligă județeană sătmăreană.
A fost un weekend cu goluri multe, performera acestei etape fiind echipa Recolta Dorolț II Dara, singura care a câștigat în deplasare, 4-3, la Codreana Homoroade, meciul dintre Recolta Turulung și Gloria Moftinu Mare s-a încheiat la egalitate, 2-2, în celelalte patru meciuri impunându-se gazdele. Nu s-a disputat meciul dintre Prietenia Crucișor și Lucefărul Decebal, iar Ugocea Porumbești a stat.

Rezultate Liga 5, etapa 2:
Olimpia Căuaș 4 – 3 Kneho Urziceni
Egri Sasok Agriș 5 – 2 Speranța Bogdand
Codreana Homoroade 3 – 4 Recolta Dorolț II Dara
Dacia Supur 4 – 1 Platanul Marna
Recolta Turulung 2 – 2 Gloria Moftinu Mare
Cetate Ardud 3 – 1 Unirea Bercu
Prietenia Crucișor – Lucefărul Decebal (amânat)
Ugocea Porumbești a stat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 11 Septembrie 2017 10:41

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Someşul Oar 11 23
2 Unirea Păulești 11 22
3 AS Livada 11 21
4 Viitorul Vetiş 11 19
5 Dacia Medieşu Aurit 10 19
6 Șoimii Mădăras 10 17
7 Sportul Botiz 11 17
8 Speranța Halmeu 11 15
9 Viile Satu Mare 11 13
10 Venus Dumbrava 10 13
11 Victoria Apa 11 12
12 Voinţa Lazuri 11 9
13 Atletic Craidorolț 11 6
14 Someşul Odoreu 10 6