Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 4 | Seria B | Rezultatele înregistrate în penultima etapă a turului

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Duminică s-au disputat meciurile etapei a XII-a, penultima a turului de campionat.
A fost o etapă în care s-au marcat 26 de goluri, gazdele câștigând patru meciuri, oaspeții s-au impus în două jocuri, iar disputa dintre Vulturii Santău 2013 și Schwaben Kalmandi Cămin s-a amânat.
Real Andrid s-a impus cu 3-2 pe terenul celor de la Olimpia Domăneşti și continuă să conducă în clasamentul Seriei B, cu 28 puncte, locul doi este ocupat de Viitorul Lucăceni (24 puncte), iar pe ultima treaptă a podiumului se află Fortuna Căpleni (23 puncte).

Rezultate Liga 4 , Seria B, etapa 12:
Duminică, 12 noiembrie:
Unirea Pişcolt 4 - 2 Victoria Tiream (4-2)
Fortuna Căpleni 3 - 0 Recolta Sanislău
AS Ghenci 1 - 2 Schamagosch Ciumeşti
Olimpia Domăneşti 2 - 3 Real Andrid (0-1)
Frohlich Foieni 2 - 1 Stăruinţa Berveni (2-1)
Viitorul Lucaceni 4 - 2 AS Căpleni (1-1)
Vulturii Santău 2013 - Schwaben Kalmandi Cămin (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 12 Noiembrie 2017 16:52

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6