Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga 4 | Programul și oficialii delegați la meciurile din cele două serii Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 | Programul și oficialii delegați la meciurile din cele două serii

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Sâmbătă și duminică se vor disputa meciurile programate în cadrul etapei a VIII-a din Seria A, respectiv etapa a IX-a din Seria B.
După victoria importantă obținută etapa trecută în derby-ul etapei cu Sportul Botiz, 3-1, liderul Seriei A, Unirea Păulești joacă acasă cu ocupanta locului 7, AS Livada, iar Sportul Botiz (locul 2) are meci greu în deplasare la CS Someșul Oar (locul 4).
Viitorul Vetiș joacă pe terenul ultimei clasate, Someșul Odoreu și așteaptă un pas greșit al celor din Botiz pentru a urca pe locul doi și a avea un moral bun pentru următoarea etapă când va juca, pe teren propriu, cu Unirea Păulești.
Liderul Seriei B, Real Andrid joacă în deplasare la Recolta Sanislău (locul 10) și speră să obțină o nouă victorie pentru a-și păstra linia de victorii pe linie. Cel mai interesant meci al etapei se va disputa la Lucăceni, Viitorul (locul 2) urmând să primească vizita ocupantei locului 4, Schwaben Kalmandi Cămin.

Program Liga a IV-a, Seria A, etapa 8:    
Sâmbătă, 21 octombrie:
CS Someşul Oar - Sportul Botiz, ora 15:00
Arbitri: Rebegea Ciprian, Lukacs Levente, Matei Claudiu;
Observator: Vigu Iosif;
Duminică, 22 octombrie:
Unirea Păuleşti - AS Livada, ora 15:00
Arbitri: Bathory Ștefan, Bontidean Daniel, Popescu Tudor;
Observator: Halici Eugen;
Viitorul Viile Satu Mare - Șoimii Mădăras, ora 15:00
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Sician Gabriel, Sician Mihai;
Observator: Năstruț Liviu;
Dacia Medieşu Aurit -Speranța Halmeu, ora 15:00
Arbitri: Coman Marius, Babiciu Alex, Miklos Marius;
Observator: Racolța Vasile;
Venus Dumbrava - Voinţa Lazuri, ora 15:00
Arbitri: Chiorean Cristian, Bauer Adalbert, Bauer Iosif;
Observator: Turtureanu Ioan;
Someşul Odoreu - Viitorul Vetiş, ora 15:00
Arbitri: Tincu Bogdan, Zsigrai Cătălin, Estan Alex;
Observator: Ziman Cornel;
Victoria Apa - Atletic Craidorolț, ora 15:00
Arbitri: Hariș Armin, Bâle Vlad, Caba Gabriel;
Observator: Pintea Mircea;

Program Liga a IV-a, Seria B, etapa 9:    
Duminică, 22 octombrie:
Vulturii Santău 2013 - Schamagosch Ciumeşti, ora 14:00
Arbitri: Brigadă Sălaj;
Observator: Morar Nicolae;
AS Căpleni - Stăruinţa Berveni, ora 15:00
Arbitri: Raț Sebastian, Nagy Matei, Rentea Florin;
Observator: Dumitraș Gheorghe;
Olimpia Domăneşti -Unirea Pişcolt, ora 15:00
Arbitri: Bărbos Vlăduț, Pop Paul, Căliman Patrik;
Observator: Kegyes Tibor;
Recolta Sanislău - Real Andrid, ora 15:00
Arbitri: Tăbăcaru Sergiu, Munteanu Dumitru, Nagy Szabolcs;
Observator: Chioreanu Radu;
Frohlich Foieni - Fortuna Căpleni, ora 15:00
Arbitri: Merkli Csaba, Raț Sebastian jr., Rad Bogdan;
Observator: Csh Sandor;
Victoria Tiream - AS Ghenci, ora 15:00
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Kopriva Tamas, Botoș Roland;
Observator: Meninger Gavril;
Viitorul Lucaceni - Schwaben Kalmandi Cămin, ora 15:00
Arbitri: Pop Lucian, Sălăgean Norbert, Reday Arpad;
Observator: Torok Zoltan;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Vineri, 20 Octombrie 2017 09:15

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Someşul Oar 11 23
2 Unirea Păulești 11 22
3 AS Livada 11 21
4 Viitorul Vetiş 11 19
5 Dacia Medieşu Aurit 10 19
6 Șoimii Mădăras 10 17
7 Sportul Botiz 11 17
8 Speranța Halmeu 11 15
9 Viile Satu Mare 11 13
10 Venus Dumbrava 10 13
11 Victoria Apa 11 12
12 Voinţa Lazuri 11 9
13 Atletic Craidorolț 11 6
14 Someşul Odoreu 10 6