Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 4 | Seria B | Rezultatele înregistrate în etapa a VIII-a

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)
Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a VIII-a din Seria B a ligii a patra, o etapă în care gazdele au câștigat trei meciuri, oaspeți s-au impus în două, un meci s-a încheiat la egalitate, iar meciul dintre Fortuna Căpleni și Vulturii Santău 2013 a fost amânat.
Liderul clasamentului, Real Andrid a câștigat al șaptelea meci din acest sezon, 2-1 cu Victoria Tiream, Unirea Pişcolt a înregistrat cea mai categorică victorie din această etapă, 5 - 1 cu AS Căpleni, iar șvabii din Cămin s-au impus pe terenul celor de la Stăruința Berveni.
Meciul dintre Viitorul Lucăceni (locul 3) și Olimpia Domăneşti a fost întrerupt în minutul 43, la scorul de 1-0 pentru gazde...

Rezultate, Liga a IV-a, Seria B, etapa 8:
Sâmbătă, 14 octombrie:
Stăruinţa Berveni 0 - 2 Schwaben Kalmandi Cămin
Duminică, 15 octombrie:
Viitorul Lucaceni 1 - 0 Olimpia Domăneşti (meci întrerupt în minutul 43)
Real Andrid 2 - 1 Victoria Tiream
AS Ghenci 1 - 2 Frohlich Foieni
Unirea Pişcolt 5 - 1 AS Căpleni
Schamagosch Ciumeşti 1 - 1 Recolta Sanislău
Fortuna Căpleni - Vulturii Santău 2013 (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 16 Octombrie 2017 06:16

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Someşul Oar 11 23
2 Unirea Păulești 11 22
3 AS Livada 11 21
4 Viitorul Vetiş 11 19
5 Dacia Medieşu Aurit 10 19
6 Șoimii Mădăras 10 17
7 Sportul Botiz 11 17
8 Speranța Halmeu 11 15
9 Viile Satu Mare 11 13
10 Venus Dumbrava 10 13
11 Victoria Apa 11 12
12 Voinţa Lazuri 11 9
13 Atletic Craidorolț 11 6
14 Someşul Odoreu 10 6