Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga a IV-a | Rezultatele înregistrate în cele două serii Foto: Sportul Sătmărean/Valentin Păduraru

Liga a IV-a | Rezultatele înregistrate în cele două serii

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)
Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a VI-a din Seria A a Ligii a IV-a, respectiv etapa a VII-a din Seria B, iar la finalul lor Unirea Păulești și Real Andrid conduc conduc neînvinse cele două serii.
Seria A | În cadrul etapei a VI-a s-au marcat 27 de goluri, gazdele au câștigat trei meciuri, oaspeții trei, iar la Vetiș, între Viitorul și Speranța Halmeu s-a înregistrat primul 0-0 din acest sezon. Venus Dumbrava a câștigat surprinzător pe terenul celor de la AS Livada (3-2), Șoimii Mădăras a învins Someșul Oar (4-2), iar Sportul Botiz nu a întâmpinat probleme în deplasare la Someşul Odoreu.
Etapa următoare aduce un meci de foc la Botiz, Sportul (locul 2) urmând să primească vizita liderului, Unirea Păulești, iar Speranța Halmeu (locul 5) va juca pe teren propriu cu Șoimii Mădăras (locul 4).

Seria B | Nici echipele din Seria B nu s-au lăsat mai prejos, în cadrul etapei a VII-a au fost marcate tot 27 de goluri, ca în Seria A, iar Real Andrid, chiar dacă nu a jucat în această etapă, conduce în clasament, cu 18 puncte. Gazdele și-au adjudecat trei meciuri, oaspeții trei, iar jocul dintre Real Andrid și AS Căpleni a fost amânat.
Unirea Pișcolt este în revenire de formă și a câștigat ultimele trei meciuri după un început slab de sezon în care a pierdut jocurile din primele patru etape, urcând pe locul opt în clasament.

Rezultate Liga a IV-a, Seria A, etapa 6:
 
Unirea Păuleşti 4 - 1 Dacia Medieşu Aurit
AS Livada 2 - 3 Venus Dumbrava
Soimii Madaras 4 - 2 CS Someşul Oar
Victoria Apa 4 - 0 Voinţa Lazuri
Someşul Odoreu 1 - 4 Sportul Botiz
Atletic Craidorolț 0 - 2 Viitorul Viile Satu Mare
Viitorul Vetiş 0 - 0 Speranța Halmeu

Rezultate Liga a IV-a, Seria B, etapa 7:    
Victoria Tiream 3 - 1 Olimpia Domăneşti
Schwaben Kalmandi Cămin 3 - 1 Schamagosch Ciumeşti
Vulturii Santău 2013 4 - 3 Stăruinţa Berveni
Frohlich Foieni 0 - 2 Recolta Sanislău
AS Ghenci 0 - 4 Unirea Pişcolt
Fortuna Căpleni 2 - 4 Viitorul Lucaceni
Real Andrid - AS Căpleni (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 09 Octombrie 2017 08:43

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 6 6 0 0 14 5 9 9 18
2 Ştiinţa Beltiug 6 5 0 1 17 6 6 9 15
3 Energia Negreşti 6 4 1 1 15 7 9 4 13
4 CSM Victoria Carei 7 4 1 2 17 12 12 1 13
5 Talna Oraşu Nou 6 4 0 2 17 10 3 9 12
6 Turul Micula 7 3 2 2 29 12 4 7 11
7 Recolta Dorolţ 7 3 2 2 15 11 2 9 11
8 Voinţa Doba 6 1 1 4 11 18 4 0 4
9 Voinţa Babţa 6 0 2 4 8 15 1 1 2
10 FC Certeze 7 0 1 6 4 31 0 1 1
11 Dari Lipău 6 0 0 6 6 26 0 0 0