Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a | Programul și oficialii delegați la meciurile din etapa a XIV-a

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)
Duminică sunt programate să se dispute meciurile etapei a XIV-a în cele două serii ale ligii a IV-a.
Liderul seriei A, Dari Lipău joacă pe teren propriu cu Voința Lazuri, ocupanta locului doi, FC Certeze are un meci ușor acasă cu ”lanterna roșie” Someșul Cărășeu, iar cel mai interesant meci al etapei se joacă la Medieș unde Dacia (locul 3) primește vizita celor de la Speranța Halmeu (locul 4).
În seria B cel mai interesant meci al etapei se dispută la Căpleni, unde Fortuna (locul 4) primește vizita liderului, Voința Babța, iar ocupanta locului secund, Schwaben Kalmandi Cămin joacă pe propriul teren cu Unirea Pișcolt.

Liga a IV-a, Seria A, etapa a XIV-a:
Duminică, 23 aprile:
Someșul Odoreu - Venus Dumbrava, ora 17:00
Arbitri: Pop Emanuel, Tăbăcaru Sergiu, Dan Darius;
Observator: Ziman Cornel;

Dari Lipău - Voința Lazuri, ora 17:00
Arbitri: Chiorean Cristian, Bauer Adalbert, Bauer Iosif;
Observator: Halici Eugen;

AS Livada - Someșul Oar, ora 17:00
Arbitri: Brigadă Maramureș;
Observator: Dumitraș Gheorghe;

Unirea Păulești - Viile Satu Mare, ora 17:00
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Zsigrai Cătălin, Pop Cristian;
Observator: Iuhas Ioan;

Dacia Medieșul Aurit - Speranța Halmeu, ora 17:00
Arbitri: Tincu Bogdan, Boroș Alex, Barbos Vlad;
Observator: Cseh Sandor;
FC Certeze - Someșul Cărășeu (amânat)

Liga a IV-a, Seria B, etapa a XIV-a:
Duminică, 23 aprile:
Reala Andrid - Olimpia Domănești, ora 17:00
Arbitri: Bogdan Răzvan, Sician Mihai, Caba Gabriel;
Observator: Mulcuțan Florin;

Fortuna Căpleni - Voinșa Babța, ora 17:00
Arbitri: Brigadă Sălaj;
Observator: Dan Costin (Sălaj);

Schamagosch Ciumeşti - Recolta Sanislău, ora 17:00
Arbitri: Peter Alin, Iuhasz Tibor, Ardelean Vlad;
Observator: Niță Gheorghe;

Stăruința Berveni - AS Căpleni, ora 17:00
Arbitri: Pop Lucian, Moisa Florin, Miron Ciprian;
Observator: Kegyes Tiberiu;

Vulturii Santău 2013 - Frohlich Foieni, ora 17:00
Arbitri: Bathory Ștefan, Nagy Szabolcs, Man Cătălin;
Observator: Racolța Vasile;

Schwaben Kalmandi Cămin - Unirea Pișcolt, ora 17:00
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Mașlinca Paul;
Observator: Torok Zoltan;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Vineri, 21 Aprilie 2017 14:54

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 7 7 0 0 18 6 12 9 21
2 Ştiinţa Beltiug 7 6 0 1 20 6 9 9 18
3 CSM Victoria Carei 8 5 1 2 18 12 15 1 16
4 Talna Oraşu Nou 7 5 0 2 24 10 6 9 15
5 Energia Negreşti 7 4 1 2 15 10 9 4 13
6 Turul Micula 7 3 2 2 29 12 4 7 11
7 Recolta Dorolţ 8 3 2 3 15 12 2 9 11
8 Voinţa Doba 7 1 1 5 11 25 4 0 4
9 Voinţa Babţa 7 0 2 5 9 19 1 1 2
10 FC Certeze 8 0 2 6 7 34 1 1 2
11 Dari Lipău 7 0 1 6 9 29 0 1 1