Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Olimpia, la a patra înfrângere consecutivă în Liga 2 Foto: Valentin Păduraru

Olimpia, la a patra înfrângere consecutivă în Liga 2

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)
FC Olimpia 2010 Satu Mare a înregistrat, sâmbătă, a patra înfrângere consecutivă în Liga 2, fiind învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-0, de Sportul Snagov, în etapa a VIII-a ligii secunde.
Victoria gazdelor a fost adusă de golurile marcate de Cristian Bustea, câte unul în fiecare repriză și îi urcă până pe locul șase în clasamentul ligii secunde, cu 14 puncte, în timp ce ”galben-albaștrii” rămân pe locul 16 - retrogradabil, cu jumătate din punctele Snagovului...
În urma rezultatelor înregistrate în ultimele etape sătmărenii sunt departe de ambele obiective trasate de conducerea administrativă și cea tehnică: sunt foarte departe de locurile 1-6 (Karda) și la fel de departe de a forma o echipă competitivă (Selymes)...
Pentru Olimpia urmează duelul de sâmbăta viitoare cu UTA Arad de pe Satdionul ”Olimpia Daniel Prodan”.

Sportul Snagov 2 - 0 FC Olimpia 2010 Satu Mare (0-1)
Marcator: Cristian Bustea (min. 40 și 80);
Stadion: Voinţa (Ghermăneşti - Ilfov);
Arbitru: Ovidiu Petru Oprea (Ploieşti);
Asistenţi: Florin Liviu Burlacu (Urziceni) şi Marilena Cătălina Nan (Alexandria);
Sportul Snagov: Fila - Vlădoiu, Lică, Şerban, Stancu, Radu (cpt.), Braga, Borţoneanu, Bustea, Voineag, Dobre;
Rezerve: Anca-Trip - Cornea, Penescu, Ionescu, Rusu, Neaţă, Alin Manea;
Antrenor: Valeriu Răchită;
FC Olimpia 2010 Satu Mare: Fl. Muntean - Munteanu, Mureşan (cpt.), Cubaş, Duruş, Lusamba, Brata, Copaci, Villand, Jurj, Pop;
Rezerve: Şuta - Nemeş, L. Vincze, Szasz, Achim, Miholca, Rus;
Antrenor secund: Daniel Florea;

Rezultate Liga 2, etapa 8:
Sâmbătă, 16 septembrie:
Sportul Snagov 2 - 0 FC Olimpia 2010 Satu Mare
Pandurii Târgu Jiu 1 - 1 CS Afumaţi
Ştiinţa Miroslava 1 - 3 AFC Hermannstadt
Foresta Suceava 2 - 0 CS Mioveni
Luceafărul Oradea 1 - 1 Academica Clinceni
Ripensia Timişoara 4 - 1 Metaloglobus Bucureşti
Dacia Unirea Brăila 3 - 1 FC Argeş
UTA Arad 0 - 1 Dunărea Călăraşi 0-1
ASU Politehnica Timişoara 2 - 2 CS Baloteşti
Luni, 18 septembrie:
ASA Târgu Mureş - Chindia Târgovişte 18:00

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu