Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga 2 | FC Olimpia Satu Mare - AFC Hermannstadt, miercuri, ora 18:00 (Digi Sport 1) Foto: Valentin Păduraru

Liga 2 | FC Olimpia Satu Mare - AFC Hermannstadt, miercuri, ora 18:00 (Digi Sport 1)

Evaluaţi acest articol
(11 voturi)
Miercuri, în prima etapă intermediară a sezonului 2017/2018 a Ligii 2, echipa FC Olimpia 2010 Satu Mare primește vizita nou-promovatei, AFC Hermannstadt.
Sibienii vin la Satu Mare după trei victorii consecutive din tot atâtea posibile, în timp ce sătmărenii vin după o înfrângere la scor de neprezentare, la Mioveni, un egal pe teren propriu cu Academica Clinceni și o victorie, în deplasare, la Metaloglobus București.
Din păcate nu știm cu ce gânduri abordează echipa sătmăreană acest meci deoarece conducerea clubului nu s-a sinchisit să organizeze o conferință de presă înaintea acestei etape, astfel că ne rămâne decât să le dorim succes jucătorilor și să sperăm că vor obține rima victorie ”acasă” din acest sezon.
După primele trei etape ale sezonului 2017/2018, FC Olimpia 2010 Satu Mare ocupă locul 13 în clasament, cu 4 puncte, în timp ce AFC Hermannstadt ocupă locul al treilea în clasamentul Ligii 2, cu 9 puncte și un golaveraj de +5 (6-1).
Partida dintre FC Olimpia 2010 Satu Mare și FC Hermannstadt, din cadrul etapei a IV-a a Ligii 2, se dispută miercuri, 23 august, de la ora 18:00, pe Stadionul ”Olimpia Daniel Prodan” din Satu Mare.
Meciul va fi transmis în direct pe Digi Sport 1.

FC Olimpia 2010 Satu Mare - AFC Hermannstadt (Digi Sport1)
Stadion: ”Olimpia Daniel Prodan”;
Arbitru: Florin Marcu (Oradea);
Asistenți: Ciprian Iovu (Botoşani), Iulian Brînză (Botoşani);
Arbitru de rezervă: Răzvan Necrici (Baia Mare);
Observatori: Dan Monea (Aiud) și Mircea Bucur (Târgu Mureş);

Program Liga 2, etapa a IV-a:
Marţi, 22 august:
Ripensia Timişoara 3 - 2 ASA Târgu Mureş
Miercuri, 23 august:
Sportul Snagov - CS Afumaţi, ora 18:00
Dunărea Călăraşi - CS Baloteşti, ora 18:00
FC Olimpia 2010 Satu Mare - AFC Hermannstadt, ora 18:00
UTA Arad - CS Mioveni, ora 18:00
Pandurii Târgu Jiu - Academica Clinceni, ora 18:00
ASU Politehnica Timişoara - Metaloglobus Bucureşti, ora 18:00
Ştiinţa Miroslava - Chindia Târgovişte, ora 18:00
Foresta Suceava - FC Argeş, ora 18:00
Luceafărul Oradea - Dacia Unirea Brăila, ora 18:00

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu