Liga 3 | FC Unirea Tăşnad, învinsă de Performanța Ighiu

(4 voturi)
FC Unirea Tăşnad a pierdut meciul jucat astăzi în cadrul etapei a III-a din Liga 3, Performanța Ighiu impunându-se pe Stadionul Unirea cu scorul de 2-0.
A fost un meci în care experiența și pragmatismul au făcut diferența, cele două echipe intrând la pauză fără gol marcat, însă startul reprizei secunde a fost gestionat mai bine de oaspeți care au marcat de două ori în două minute prin același jucător, Răzvan Fetiţa. Primul gol a fost marcat la capătul unei faze pornite din careul echipei oaspete, aceștia ajungând să marcheze după patru pase consecutive și o centrare perfectă de pe partea stângă la care portarul Băican a ieșit aiurea, iar Răzvan Fetiţa a marcat cu capul la colțul scurt.
Golul doi a fost marcat imediat după repunerea tășnădenilor de la centrul terenului, oaspeții recuperând mingea și având o fază prelungită de atac la care au schimbat partea de unde a venit centrarea, nu și marcatorul, Răzvan Fetiţa marcând tot cu o lovitură de cap, de această dată din mijlocul careului tășnădean.
Până la finalul meciului nu s-a mai înscris, tășnădenii suferind prima înfrângere din acest sezon într-o etapă în care gazdele au câștigat un singur meci (Unirea Alba Iulia 2 - 1 Metalurgistul Cugir), o partidă s-a încheiat la egalitate (Sănătatea Cluj 0 - 0 CFR Cluj II), celelalte patru meciuri fiind câștigate de oaspeți.
Etapa următoare, sâmbătă, 16 septembrie, FC Unirea Tăşnad va primi vizita celor de la ”U” Cluj, studenții având pauză în acest weekend.